Spieszył na ratunek innym - dziś sam potrzebuje pomocy. Wesprzyj druha Wiesława w walce ze SLA

środa, 19 lipca 2017 r., 11:43
fot. nadesłane

Przez lata sam pędził na pomoc tym, którzy jej potrzebowali. Wiesław Dolina jest członkiem jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Żukowie. Rok temu zachorował na stwardnienie zanikowo-boczne. Leczenie i rehabilitacja są bardzo kosztowne, dlatego druhowie z żukowskiej jednostki apelują o pomoc i wsparcie finansowe dla kolegi.

SLA, czyli stwardnienie zanikowo-boczne to choroba neurologiczna. Uszkadza neurony, które są odpowiedzialne za ruchy mięśni. Stopniowo prowadzi do osłabienia siły mięśni, do niedowładu i ich zaniku. Druh Wiesław Dolina przez lata był aktywnym członkiem OSP w Żukowie. Zachorował w ubiegłym roku.

- Choroba szybko postępuje. W jej zastopowaniu pomagają przeszczepy komórek macierzystych, jednak to bardzo kosztowne zabiegi. Pieniądze potrzebne są na kolejne serie i rehabilitację. Chcemy też zakupić nowy wózek elektryczny, by nasz kolega mógł się samodzielnie nim poruszać - informuje Dawid Drewa, prezes OSP Żukowo.

Druhowie z OSP Żukowo zwracają się do mieszkańców Żukowa i powiatu kartuskiego z prośbą o wsparcie dla swojego kolegi. Liczy się każdy gest, każda złotówka.

- Strażacy w dzień i w nocy czuwają aby spieszyć bliźniemu w potrzebie, ratować jego życie, zdrowie a także mienie. Jesteśmy wzywani nie tylko do zwalczania pożarów, ale także do usuwania skutków wypadków drogowych, podtopień oraz wielu innych działań przy których nie można się obejść bez naszej interwencji. Zawsze można na nas liczyć, a co najważniejsze robimy to z dobroci serca bez jakiegokolwiek wynagrodzenia. Jednakże są sytuacje kiedy i my potrzebujemy pomocy - zaznacza prezes OSP Żukowo w apelu.

Jak podkreślają strażacy, walka z chorobą jest bardzo kosztowna i nie do udźwignięcia bez wsparcia drugiego człowieka.

- Zwracamy się do wszystkich Państwa z ogromną prośbą o wsparcie finansowe na walkę z chorobą. Z góry dziękujemy za przekazaną każdą "złotówkę" która przyczyni się do ratowania zdrowia i życia naszego kolegi - apelują druhowie z Żukowa.

Osoby, które chciałby wesprzeć Wiesława Dolinę w walce z chorobą mogą wpłacać środki na konto Fundacji "Pomoc chorym na SLA" (nr KRS 0000646763) - nr konta 75 8309 0000 0077 0077 2000 0010 z dopiskiem "Pomoc dla Wiesława".

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.