Powiat. Ruszył nabór wniosków na stypendia dla sportowców

środa, 19 lipca 2017 r., 13:22
fot. archiwum

Do 11 sierpnia w starostwie powiatowym w Kartuzach składać można wnioski o przyznanie stypendium za wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie krajowym i międzynarodowym.

Starosta kartuski od lat nagradza ciężką pracę sportowców i efekty, jakie dzięki niej osiągają. Stypendia corocznie otrzymuje kilkudziesięciu sportowców z powiatu kartuskiego.

Stypendium może otrzymać zawodnik, mieszkający na terenie powiatu kartuskiego, który uprawia dyscyplinę sportu we współzawodnictwie organizowanym przez polski związek sportowy lub podmioty działające z jego upoważnienia albo dyscyplinę w sportach osób niepełnosprawnych.

Stypendium może być przyznane na okres do sześciu miesięcy, a w wyjątkowych przypadkach nawet roku. Z wnioskiem o jego przyznanie może wystąpić klub sportowy lub stowarzyszenie kultury fizycznej.

Wysokość miesięcznego stypendium wynieść może do 1.500 zł (brutto) dla uczestników Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy i członków kadry olimpijskiej lub do kwoty 1.000 zł brutto dla medalistów Mistrzostw Polski, Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, zawodników kadry narodowej, zawodników najwyższej klasy rozgrywkowej w danej dyscyplinie sportowej.

Formularz wniosku można pobrać ze strony internetowej www.kartuskipowiat.pl.

Termin składania wniosków upływa 11 sierpnia 2017 roku. Należy je złożyć w Wydziale Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Kartuzach przy ul. Gdańskiej 26.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.