Puzdrowo-Gowidlino. Zderzenie trzech pojazdów - siedem osób w szpitalu

środa, 19 lipca 2017 r., 14:20
fot. AL

W środowe popołudnie doszło do poważnego wypadku na odcinku między Puzdrowem a Gowidlinem. Zderzyły się tam trzy samochodowy osobowe. Siedem osób trafiło do szpitala, w tym dwuletnie dziecko do placówki medycznej zostało przetransportowane śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Do zdarzenia doszło przed godziną 13. na drodze wojewódzkiej. Trwa wyjaśnianie okoliczności i przyczyny wypadku.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca VW Jettą kobieta jadąc od Sierakowic w kierunku Gowidlina na łuku drogi w Puzdrowie, na linii podwójnej ciągłej, podjęła manewr wyprzedzania, w wyniku czego lusterkami zderzyła się z jadącym z naprzeciwka BMW, następnie zderzyła się z jadącym za nim kolejnym BMW, a po czym dachowała spychając z drogi VW Passata, którego początkowo wyprzedzała - informuje rzecznik kartuskiej policji, Jarosława Krefta.

Wskutek zdarzenia do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportowano dwuletnie dziecko z VW Jetty. Kolejne dwie osoby z tegoż pojazdy - kierująca nim kobieta i 7-letnie dziecko trafiły do szpitala w Słupsku. Ponadto do placówki medycznej trafiły też kierująca i pasażerka BMW oraz kierowca i pasażerka VW Passata.

W akcji ratowniczej wzięli udział strażacy z OSP Sierakowice, JRG Kartuzy, zespoły ratownictwa medycznego oraz załoga LPR.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.