Załakowo. Odnaleziono ciało 17-latka, który utonął w jeziorze

piątek, 21 lipca 2017 r., 09:48

Około dwóch godzin trwała akcja poszukiwawcza, którą strażacy i nurkowie prowadzili na Jeziorze Świętym w Załakowie. Młody chłopak pływał w jeziorze i w pewnym momencie zniknął pod wodą. Jego ciało wydobyto około godz. 23.

Do zdarzenia doszło przed godziną 21. Siedemnastoletni mieszkaniec powiatu kartuskiego wszedł do wody i już nie wypłynął. Na miejscu pracowali strażacy z JRG Kartuzy, OSP Sierakowice i OSP Kamienica Królewska, a także strażacy-nurkowie ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego przy JRG w Gdańsku.

Po dwóch godzinach poszukiwań znaleziono ciało nastolatka. Mimo natychmiast podjętej akcji reanimacyjnej nie dało się go uratować.

To trzecia w tym roku ofiara wody w powiecie kartuskim.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.