Strażacy modlili się do Sianowskiej Madonny

piątek, 21 lipca 2017 r., 10:20
fot. NL

Trwają uroczystości odpustowe w sianowskim sanktuarium. Przez tydzień tysiące wiernych przyjeżdża oddać hołd "Królowej Kaszub". Nie zabrakło także druhów z 52 jednostek OSP z całego powiatu kartuskiego oraz funkcjonariuszy straży pożarnej. W czwartek wzięli oni udział w dedykowanej im mszy świętej.

Tradycyjnie, dwa razy do roku, strażacy z powiatu kartuskiego pielgrzymują do sianowskiego sanktuarium. W czwartek na czele z Prezesem Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kartuzach Edmundem Kwidzińskim oraz p.o. Komendanta Powiatowego PSP w Kartuzach mł. bryg. Romualdem Pitułą stanęli u Tronu Matki Bożej Królowej Kaszub, by podziękować Jej za dotychczasową opiekę oraz powierzyć w Jej ręce dalszą służbę na rzecz ratowania życia i mienia ludzkiego.

Wspólna modlitwa druhów i funkcjonariuszy rozpoczęła się od uroczystego przemarszu do sanktuarium, gdzie strażacy wzięli udział w dedykowanej im mszy świętej. Nabożeństwu przewodniczył kapelan strażaków, ks. dr Ryszard Różycki.

- Przez Waszą strażacką służbę Bóg chce pomagać tym, których życie jest zagrożone, którzy napotykają przeróżne kłopoty i trudności życiowe. Chce pokazywać pokrzywdzonym, że jest blisko, czuwa, że nie zostawia człowieka samego sobie wtedy, gdy przychodzą trudności, kiedy przychodzi nieszczęście. Drodzy strażacy, jeszcze raz przed tronem Królowej Kaszub odnówcie wolę służenia waszym braciom i siostrom, ludziom dotkniętym nieszczęściom. Odnówcie swoją wolę, by być jak Mojżesz ratunkiem dla ludu wybranego, którego w Egipcie działo się źle - podkreślał w homilii ks. Ryszard Różycki.

- Ponawiając waszą gotowość do służby bliźnim, gotowość by być narzędziem w rękach Pana Boga, pamiętajcie, aby innym niosąc ratunek i pomoc, samemu także szukać dla siebie ratunku w miłosierdziu Bożym. Pamiętajcie, że modlitwa, sakrament Eucharystii, jeśli jest taka potrzeba sakrament pokuty i pojednania, że Boża łaska to jedyny ratunek przed grożącym nam wszystkim największym niebezpieczeństwem, jakim jest grzech i zło. Drodzy strażacy ratując innych, ratujcie również siebie - podsumował.

Po nabożeństwie tradycyjnie zapalono znicze na grobie ks. Waldemara Piepiórki.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.