Niedzielna odsłona Jarmarku Kaszubskiego - atrakcje dla dzieci, rękodzieło i swojskie smaki

niedziela, 23 lipca 2017 r., 18:53
fot. MD-Z

Tak jak w sobotę, jarmark w niedzielne popołudnie przyciągnął tłumy do Parku Solidarności. Na uczestników czekały liczne stoiska z rękodziełem i pyszne dania. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci i kaszubskiego humoru. Wieczorem wystąpią natomiast Kabaret Jurki i Mesajah.

Impreza rozpoczęła się o godz. 16 animacjami i konkursami dla najmłodszych. Następnie swojskim, kaszubskim, czasem nieco dosadnym humorem publiczność uraczył kabaret Purtce. W rozkładzie jazdy na ten dzień są również koncerty - Huberta i grupy Colored. Gwiazdami niedzielnej odsłony jarmarku będą Kabaret Jurki oraz Mesajah. Występ kabaretu zaplanowano ok. godz. 20 natomiast koncert na 21.

W tegorocznej edycji jarmarku wzięło udział ponad trzydziestu twórców ludowych i artystów, którzy prezentowali swoje piękne rękodzieło.

- Tegoroczny jarmark jest naprawdę wspaniały. Każdy, kto zajmuje się rękodziełem z naszego terenu i chciał zaprezentować swój dorobek został tu przyjęty i dostał miejsce. Jesteśmy we wspaniałym miejscu - można podziwiać piękne prace artystów, które cieszą oko, jest tu mnóstwo stoisk z pysznym jedzeniem. Zadbano też o atrakcje dla dzieci. Jest super. Dużo osób interesuje się, pyta o tabakiery z rogu, które wytwarza mąż, atmosfera jest bardzo sympatyczna - mówiła Mirosława Kazana, twórczyni ludowa z Kartuz, która w jarmarku uczestniczy od lat.

Na stoiskach Kół Gospodyń Wiejskich chętni mogli z kolei skosztować wybornych dań regionalnych i ciast.

- Bardzo lubię tego typu imprezy właśnie ze względu na obecność gospodyń. Ich stoiska zawsze uginają się pod ciężarem pysznych specjałów. Każdorazowo zaopatruję się w jakieś przetwory czy pyszne nalewki - mówiła pani Jolanta, jedna z uczestniczek jarmarku.

Podczas imprezy rozstrzygnięto konkurs na "Najładniejsze stoisko". Pierwszą nagrodę zdobyła pracownia artystyczna "Ludaki" Dariusza Groty z Goręczyna. Drugim miejscem nagrodzono Magdalenę Komar za stoisko z wikliną papierową, a trzecim Elżbietę Kawską za wyroby z decoupage'u.

Zdjęcia z koncertu zaprezentujemy w oddzielnej relacji.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.