Mała obwodnica Kartuz zostanie otwarta w poniedziałek

wtorek, 25 lipca 2017 r., 15:00
fot. nadesłane/UM Kartuzy

Dobra wiadomość dla kierowców - w poniedziałek, 31 lipca otwarta zostanie tzw. mała obwodnica Kartuz. To odcinek łączący ulicę Chmieleńską z ulicą Zamkową.

Odcinek między ulicą Chmieleńską, a Zamkową, określany mianem Małej Obwodnicy Kartuz pozwoli na częściowe odciążenie ruchu w centrum miasta. Po czterech miesiącach droga znów będzie dostępna dla kierowców i to już od przyszłego tygodnia.

Prace przy przebudowie rozpoczęto w kwietniu. Kartuski samorząd pozyskał na ten cel dofinansowanie z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019 (odpowiednika tzw. schetynówek).

W ramach zadania na odcinku o długości kilometra położono nową nawierzchnię o szerokości 5,5 m, utworzono też ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 3,5 m. Zamontowano oświetlenie. Z drogi będzie można też zjechać na promenadę. W miejscu, gdzie kończy się ulica Polna powstało przejście dla pieszych z azylem. Przejście dla pieszych oraz mały parking utworzono też na wysokości Ławki Asesora.

Wartość zadania to nieco ponad 2 mln zł.

Oficjalne otwarcie nastąpi w poniedziałek o godz.12 przy Ławce Asesora. Przybędzie na nie Dariusz Drelich, wojewoda pomorski.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.