Żukowo. Rejestracja w przychodni już po remoncie

wtorek, 25 lipca 2017 r., 18:19
fot. Longina Templin

Około trzech tygodni w Przychodni Rejonowej w Żukowie trwał remont rejestracji, holu oraz toalety dla osób niepełnosprawnych wraz z wyposażeniem w nowoczesny sprzęt. Zniknęło dotychczasowe okienko. Obsługa odbywa się przy ladzie, gdzie do dyspozycji pacjentów są trzy rejestratorki. W ten sposób poprawiono estetykę tego miejsca, ale przede wszystkim zmieniono organizację pracy i usprawniono obsługę.

Co jeszcze się zmieniło? Rejestracja specjalistyczna, która do tej pory była w wyodrębnionym boksie, została włączona organizacyjnie do rejestracji głównej. Pacjenci chcący się zarejestrować telefonicznie do specjalisty mogą to zrobić nie jak do tej pory do godziny 15, ale o trzy godziny dłużej.

- Rejestracja jakby się zmniejszyła, a wynika to z tego, że przechodzimy na dokumentację głównie, a niedługo wyłącznie elektroniczną, w związku z tym mogą zniknąć szafki kartoteczne. Oczywiście dokumentacja ta jest przechowywana zgodnie z wymogami prawa, natomiast możemy już pracować inaczej, bo zaczynają dominować komputery i dokumentacja elektroniczna. W razie braku prądu mamy agregat prądotwórczy. Podobne urządzenia mają też nasze ośrodki w Baninie i Chwaszczynie - powiedziała Joanna Komorowska, dyrektorka SPZOZu- w Żukowie.

- W rejestracji krzyżują się różne sposoby obsługi pacjentów - bezpośrednia przy okienku, telefoniczna, obsługa dokumentów, a także można złożyć zlecenie od lekarza na transport sanitarny - dodała nasza rozmówczyni.

Przychodnia pracuje od godziny 7.30 do późnych godzin wieczornych. Z badań laboratoryjnych korzysta codziennie od 80 do 120 osób, około 40 pacjentów przyjmują lekarze podstawowej opieki zdrowotnej. Odbywają się też badania ultrasonograficzne, do tego jeszcze przyjmuje kilku specjalistów. Razem daje to około 1000 obsłużonych pacjentów codziennie w żukowskiej przychodni.

- Wizualnie wygląda wszystko bardzo ładnie. Poza tym lepszy i wygodniejszy jest dostęp do rejestracji. Zmiana jest dla pacjentów bardzo korzystna - powiedziała nam Joanna Ranachowska z Rutek.

To, że po remoncie obsługa w rejestracji odbywa się szybciej i sprawniej potwierdził też Jerzy Kobiela z Glincza.

Wykonawca skończył pracę jeszcze przed planowanym terminem. W trakcie remontu przychodnia przez cały czas działała. Remont, modernizacja i wyposażenie kosztowało 80 tys. zł, które całkowicie zostało sfinansowane ze środków własnych żukowskiego ZOZ-u.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.