Kartuzy. Święto policji - funkcjonariusze odebrali awanse i odznaczenia

środa, 26 lipca 2017 r., 14:48
fot. nadesłane/KPP Kartuzy

W środę w Komendzie Powiatowej Policji w Kartuzach odbyły się coroczne obchody Święta Policji. Uroczystość tradycyjnie była okazją do wręczenia funkcjonariuszom wyróżnień, odznaczeń i awansów na wyższe stopnie zawodowe.

Święto Policji w Polsce jest obchodzone od 1995 roku i przypada w rocznicę powołania polskiej Policji Państwowej, które nastąpiło 24 lipca 1919 roku. W komendach odbywają się uroczystości, które są okazją do pokazania roli pracy policji, a także wręczenia odznaczeń i aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne i wyższe stanowiska służbowe oraz odznaczeń i wyróżnień.

W Powiatowej Komendzie Policji w Kartuzach uroczystości odbyły się w środę, 26 lipca. Rozpoczęto je mszą św. w kartuskiej kolegiacie. Po niej funkcjonariusze oraz zaproszeni goście - samorządowcy oraz przedstawiciele instytucji współpracujących z policją spotkali się w kartuskiej komendzie. Były podziękowania, gratulacje i życzenia. Samorządowcy przygotowali też upominki.

- W związku z realizacją programu "Dzielnicowy bliżej nas" i aplikacji "Moja komenda" zwiększono liczbę dzielnicowych w naszym rejonie. W Kartuzach jest ich już pięciu. W związku z tym Urząd Miejski w Kartuzach ufundował zestaw komputerowy z pełnym osprzętem, by stanowisko dzielnicowego było dobrze doposażone. Starostwo powiatowe podarowało nam natomiast defibrylator i zestaw profesjonalnych latarek dla służb patrolowych i funkcjonariuszy z wydziału ruchu drogowego - poinformowała Jarosława Krefta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

W trakcie obchodów wręczono odznaczenia, awanse i wyróżnienia. Wraz z komendantem kartuskiej KPP - Andrzejem Kiełkowskim wręczała je zastępca komendanta wojewódzkiego insp. Ewa Pachura. Warto dodać, że kilkoro kartuskich funkcjonariuszy odebrało swoje medale podczas obchodów w Gdańsku.

Pierwszy zastępca komendanta kom. Tomasz Juński oraz asp. szt. Ryszard Piwka otrzymali srebrny medal za długoletnią służbę. Wyróżnienia postanowieniem z dnia 3 lipca nadał Prezydent RP w uznaniu szczególnych zasług w zapewnieniu bezpieczeństwa Państwa oraz wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych. Srebrnym Medalem za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych uhonorowana została także Wioletta Głodowska.

Z okazji Święta Policji w uznaniu za wieloletnią wzorową pracę wykonywaną w Policji oraz działalność na rzecz związków zawodowych - Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku oraz przewodnicząca Wojewódzkiego Zarządu Zakładowego NSZZ Pracowników Policji w Gdańsku wyróżnili: Aleksandrę Piotrowską oraz Beatę Formelę.

Za szczególne zasługi dla Policji, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji decyzją z dnia 5 lipca 2017 roku odznaczył srebrnym medalem za Zasługi dla Policji Bogdana Łapę, wicestarostę kartuskiego.

Awanse na wyższe stopnie otrzymali:

Na stopień komisarza policji:
- podkom. Zenon Halman

Na stopień aspiranta sztabowego:
- starszy aspirant Krzysztof Formela
- starszy aspirant Marcin Gradzki
- starszy aspirant Marek Najmoła
- starszy aspirant Karol Richert

Na stopień starszego aspiranta:
- aspirant Wiesław Drążkowski
- aspirant Artur Gański
- aspirant Agata Gradzką
- aspirant Adam Kaszubowski
- aspirant Grzegorz Kurt
- aspirant Artur Socha

Na stopień aspiranta:
- młodszy aspirant Przemysław Bir
- młodszy aspirant Przemysław Byczkowski
- młodszy aspirant Jacek Elak
- młodszy aspirant Piotr Gdaniec
- młodszy aspirant Jarosława Krefta
- młodszy aspirant Stanisław Kusiak
- młodszy aspirant Jarosław Socha
- młodszy aspirant Adam Treder

Na stopień młodszego aspiranta:
- sierżant sztabowy Krzysztof Dzięcielski
- sierżant sztabowy Marcin Formela
- sierżant sztabowy Daniel Kotłowski
- sierżant sztabowy Mateusz Przychodny
- sierżant sztabowy Andrzej Szreder
- sierżant sztabowy Włodzimierz Szultka
- sierżant sztabowy Robert Szweda
- sierżant sztabowy Żaneta Ujma
- sierżant sztabowy Karol Wysocki

Na stopień sierżanta sztabowego:
- starszy sierżant Krzysztof Janowicz
- starszy sierżant Radosław Kostuch
- starszy sierżant Michał Kubisz
- straszy sierżant Mariusza Wąsak
- straszy sierżant Grzegorz Pirch
- straszy sierżant Krzysztof Zielke

Na stopień starszego sierżanta:
- sierżant Martyna Bulczak
- sierżant Anna Hening
- sierżant Wojciech Jakusz-Gostomski
- sierżant Dawid Karczewski
- sierżant Marcin Kołodziej
- sierżant Rafał Leszczyński
- sierżant Adrian Zabrocki
- sierżant Magdalena Formela
- sierżant Daria Olchowik
- sierżant Sebastian Mańkowski

Komendant Powiatowy Policji w Kartuzach mianował na stopień starszego posterunkowego Policji:
posterunkowego - Kamila Cymermana
posterunkowego - Przemysława Dębskiego
posterunkowego - Sebastiana Klamrowskiego

MD-Z
Info: KPP Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.