Stężyca. Stadion "Arena Radunia" uroczyście otwarty

czwartek, 27 lipca 2017 r., 14:13
fot. AL

Pełnowymiarowy stadion piłkarski z krytymi trybunami oraz bieżnią mają od czwartku do dyspozycji mieszkańcy gminy Stężyca. W ten dzień nastąpiło bowiem oficjalne otwarcie i oddanie do użytku stadionu "Arena Radunia". Tym samym Nadraduńskie Centrum Rekreacyjno-Sportowe, liczące około 13 ha powierzchni, doczekało się finalizacji ostatniego etapu budowy.

Mieszkańcy Stężycy mają do dyspozycji jeden z najnowocześniejszych w regionie kompleksów sportowych. W czwartek przecięto symboliczną wstęgę nad stadionem z pełnowymiarowym boiskiem do gry w piłkę nożną oraz pierwszą w powiecie bieżnią. Boisko jest wyposażone w system odwadniania i nawadniania. Na cały obiekt składa się dodatkowo dom sportowca oraz trzy parkingi.

- Budowa kompleksu sportowego była ostatnim etapem - po budowie amfiteatru, budynku urzędu gminy i tras dojazdowych - kompleksu rekreacyjno-sportowego, na których się znajdujemy. Budowa obiektu sportowego rozpoczęła się w 2015 roku i zgodnie z planem został oddana do użytku w 2017 roku. Obiekt, jak na warunki gminy wiejskiej, jest bardzo nowoczesny - podkreślał Tomasz Brzoskowski, wójt gminy Stężyca.

- Boisko doskonale sprawdza się także w warunkach angielskich. Jak widać, boisko przeszło pierwszy sprawdzian - dodał.

Szczególne powody do radości mają miłośnicy w piłkę nożną. A tych, jak zaznaczał wójt, w gminie nie brakuje.

- Obecnie piłkę nożną trenuje 250 chłopców. Tym bardziej cieszę się, że udało się zrealizować tę inwestycję - akcentował wójt Brzoskowski.

Gratulacji z powstania tegoż obiektu w kierunku władz gminy nie szczędzili też zaproszeni goście.

- Jesteśmy dziś na obiekcie, którego pozazdrościć może nie jedna gmina, nie jedno miasto. Myślę, że rzadko otwieramy takie obiekty, szczególnie w naszym powiecie. Panie wójcie, gratuluję pomysłów i ich realizacji. Myślę, że wszystkie te decyzje są podejmowane roztropnie pod okiem rady. Jeszcze raz gratuluję tego pięknego obiektu - mówił wicestarosta kartuski, Bogdan Łapa.

Budowa kompleksu sportowego kosztowała blisko 6,5 mln zł, z tego prawie 2 mln zł stanowiło dofinansowanie z Ministerstwa Sportu. Obiekt został wydzierżawiony spółce komunalnej, dzięki czemu gmina mogła dodatkowo odliczyć podatek VAT. Tym samym środki zewnętrzne na budowę obiektu stanowiły około 3 mln zł.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.