Leszno. Rowerzysta potrącony przez samochód

piątek, 28 lipca 2017 r., 16:35
fot. BK

W piątkowe popołudnie doszło do wypadku w lesie na trasie Kartuzy-Somonino. Samochód osobowy potrącił na tym odcinku rowerzystę.

Do zdarzenia doszło w piątek, po godz. 15. Z uzyskanych przez nas wstępnych informacji wynika, że rowerzysta najprawdopodobniej włączał się do ruchu z drogi podporządkowanej z zamiarem skrętu w lewo. Kiedy znalazł się na środku jezdni potrącił go nadjeżdżający z prawej strony samochód marki seat. Mężczyznę przewieziono do szpitala.

- Poruszający się rowerem 83-letni mężczyzna, wyjeżdżając z drogi pożarowej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu samochodowi marki seat, którym kierował 58-letni mężczyzna. Doszło do zderzenia. 83-latek z urazem głowy i licznymi urazami m.in. kręgosłupa, połamanymi żebrami został przewieziony do szpitala w Kartuzach. Kierujący seatem był trzeźwy - informuje Jarosława Krefta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi policja.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.