Za nami Triathlon MTB na Złotej Górze

sobota, 29 lipca 2017 r., 17:33
fot. MD-Z

Około 120 osób łącznie zmierzyło się z sobotnim triathlonem i duathlonem na Złotej Górze. Zawody po raz trzeci zorganizowała Fundacja Silni Ciałem, Niezłomni Duchem. W tym roku trasa była wyjątkowo trudna ze względu na ulewę, która poprzedniego dnia mocno podmyła drogę odcinka rowerowego.

Na starcie duatlonu było około dwudziestu osób, w traithlonie wystartowało prawie stu. Ze względu na to, że piątkowa ulewa wyrządziła spore szkody na trasie i ta była bardzo wymagająca, organizatorzy zrezygnowali z dystansu olimpijskiego, wszyscy zawodnicy stratowali w sprincie.

Triathloności musieli pokonać 750 m płynąc, następnie 20 km na rowerze i pięć km biegnąc. Trasa biegowa wytyczona była w ośmiu pętlach a wieńczył ją podbieg po liczących około 190 stopni schodach na szczyt Złotej Góry.

Zawodnicy stratujący w duathlonie zawody zaczęli od biegu na dystansie 2,5 km, następnie 20 km pokonali rowerem, a potem pięć kilometrów przebiegli.

- W triathlonie na Złotej Górze startowałem po raz pierwszy i muszę przyznać, że trasa bardzo mi się podobała. Najwięcej problemów miałem z pływaniem, bo nie jest ono moją mocną stroną, ale jestem ze startu zadowolony. Trasa rowerowa bardzo mi się podobała, chociaż często trzeba było uważać i w pewnych miejscach zachować szczególną ostrożność. Niemniej z pewnością za rok znów spróbuję swoich sił - mówił Piotr Kornacki.

- To był mój pierwszy duathlon. Bardzo wielkie wsparcie dają kibice. Jestem zadowolony z roweru, poszło elegancko. Było trochę błota, miejscami ślisko, w jednym miejscu trzeba było zejść, ale było fajnie. W bieganiu było znacznie trudniej ze względu na powtarzanie trasy, robienie pętel w kółko było bardzo męczące - dzielił się wrażeniami Dominik Zięba.

Wśród startujących były również całe rodziny. Natalia Lewandowska stratowała w triathlonie, natomiast jej mąż Robert wybrał duatlon, z kolei syn Roberta - Maciek zdobył trzecie miejsce w zawodach dla najmłodszych.

- Bardzo się cieszę, że w tej edycji triathlonu fundacji "Silni ciałem, niezłomni duchem" zorganizowano też duatlon. Dzięki temu osoby takie jak ja, które nie lubią pływać bądź też gorzej sobie z nim radzą, mogły wystartować. W duathlonie wzięła udział mocna reprezentacja naszego klubu Rowerowe Kaszuby, wszyscy ukończyli zawody. Jestem bardzo zadowolony trasa dla mnie wymarzona. Uwielbiam wymagające trasy i czym trudniejsza, tym większą mam przyjemność z jazdy. Męczące było też bieganie ośmiu pętli, ale gdy się wspięło już po tych prawie dwustu stopniach, satysfakcja była ogromna - mówił Robert Lewandowski.

Wrażeniami podzieliła się również Natalia.

- Dla mnie najgorsze było bieganie, bo nie lubię biegać w pętlach, a wykonanie ich ośmiu było sporym wyzwaniem. Nie chodzi tu o dystans, ale o to, że ciągle biegasz w tym samym terenie, przez co cała trasa się znacznie wydłuża. Cały trud znika po dotarciu na górę. Na trasie był fantastyczny doping, organizatorzy i prowadzący sami dopingują zawodników, wywołują z imienia, to jest wspaniałe i daje moc. Cała trasa była dość wymagająca i uważam, że jeśli ktoś ten traithlon ukończy to taki Ironman w Gdyni to pikuś. Trasa nie była łatwa, bo wymagała dużo uwagi i skupienia, ale jechało się dobrze - opowiadała Natalia.

Wyniki:

Triathlon MTB Kartuzy 2017:

Mężczyźni:

1. miejsce - Andrzej Humiński - 1:26:44,95
2. miejsce - Paweł Czajkowski - 1:26:57.25
3. miejsce - Michał Wysłouch - 1:30:27.25
4. miejsce - Maksymilian Karczewski - 1:34:34.25
5. miejsce - Karol Gwizała - 1:34:49.70

Kobiety:

1. miejsce - Joanna Kur - 01:51:23.55
2. miejsce - Katarzyna Gumoś - 01:54:10.85
3. miejsce - Justyna Piskorz - 02:01:06.95
4. miejsce - Agnieszka Kowalska - 02:01:45.50
5. miejsce - Magdalena Czajkowska - 02:01:45.50

Duathlon Kartuzy 2017:

Mężczyźni:
1. miejsce - Maciej Czuczeło - 1:33:33.65
2. miejsce - Wojciech Pruski - 1:34:59.80
3. miejsce - Paweł Krzaczkowski - 1:38:34.95
4. miejsce - Marty Henderson - 1:43:43:40
5. miejsce - Szymon Neubauer -1:49:16.15

Kobiety:

1. miejsce - Dana Godes - 1:58:01.20
2. miejsce - Julita Grzejszczak - 2:18:14.00
3. miejsce - Anna Jażdżewska - 2:45:29.80

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.