Rodzinna zabawa na pikniku w Mrozach

poniedziałek, 31 lipca 2017 r., 21:49
fot. nadesłane/Kaszubski Uniwersytet Ludowy

Wspaniała atmosfera i pełna radości zabawa towarzyszyły rodzinnemu piknikowi, który odbył się w sobotnie popołudnie w Mrozach. Zorganizowano go dzięki zaangażowaniu uczestniczek projektu "Ster na zmiany".

W ubiegłą sobotę w Mrozach odbył się piknik rodzinny, który zorganizowały uczestniczki projektu "Ster na zmiany" realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sierakowicach oraz Kaszubski Uniwersytet Ludowy w Wieżycy. Była to już druga taka impreza zorganizowana dzięki temu projektowi. Pierwsza odbyła się w Leszczynkach i udała się wspaniale.

Podczas pikniku w Mrozach zadbano o atrakcje dla całych rodzin. Mieszkańcy licznie uczestniczyli w różnych konkursach i wspólnie spędzili sobotnie popołudnie. Na dzieci czekały takie niespodzianki jak malowanie twarzy, strzelanie z łuków i dmuchana ślizgawka Dzieci mogły brać udział w różnego rodzaju zabawach: malowaniu twarzy, strzelaniu z łuków. Chętni sprawdzić się mogli w emocjonujących konkurencjach dla całych rodzin m.in. w nietypowym wyścigu. Na wszystkich czekał też poczęstunek.

"Ster na zmiany" to projekt adresowany do bezrobotnych kobiet z małych miejscowości, zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym. Uczestniczki projektu m.in. biorą udział w indywidualnych warsztatach z doradcą zawodowym i psychologiem, uczestniczą w kursach zawodowych, stażach i w wyjazdach motywacyjnych oraz szkoleniach z kompetencji miękkich. Jak podkreślają koordynatorzy projektu, w jego ramach stwarzają warunki do poznania siebie i swoich potrzeb, uruchomienia zasobów, które zostały z różnych powodów uśpione, po to, aby zmotywować do działania na rzecz zmiany, rozwoju i wzięcia współodpowiedzialności za efekt tej zmiany.

MD-Z
Info: Kaszubski Uniwersytet Ludowy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.