Pościel na każdą porę roku

czwartek, 3 sierpnia 2017 r., 10:12
fot. nadesłane

Kupując rzeczy do domu, często sprawdzamy ich jakość, z czego są zrobione, jak również kierujemy się ceną danego produktu. Nie inaczej jest z wyborem pościeli, od której przecież zależy nasz spokojny i komfortowy sen. Tutaj możliwości mamy sporo. Jakie są jej najpopularniejsze rodzaje?

Idealna na lato

Satyna, szczególnie ta z jedwabiu jest doskonałym wyborem, jeśli poszukujemy idealnej pościeli na lato. Śpiąc pod nią, będziemy odczuwać przyjemny chłód. Ponadto jest lekka i delikatna w dotyku. Nie można również zapominać, że pięknie się prezentuje, dlatego doda szyku każdej sypialni. Batyst lniany lub bawełniany to kolejna tkanina, która idealnie nadaje się na letnią pościel. Jest bardzo delikatny, z tego względu nie będzie dodatkowo potęgował uczucia gorąca w upalne noce. Jednak na pewno będzie mniej trwały, aniżeli wspomniana satyna.

Coś na zimne noce

Jesienią oraz zimą, gdy jest coraz bardziej chłodno, trudno obejść się bez porządnej, ciepłej pościeli. Wtedy wyżej wymienione przykłady tkanin na nic się zdają. W takim wypadku potrzebujemy czegoś cieplejszego. Nie można zapomnieć o starej poczciwej flaneli. Otóż właśnie zimą powinniśmy pamiętać o tej ciepłej, miękkiej i przyjemnej w dotyku tkaninie. Ma charakterystyczny meszek, który właśnie odpowiada za tą miłą fakturę. Natomiast wełna wielbłądzia oraz kaszmir to już bardziej luksusowy i droższy wybór. Śpiąc pod tą pościelą, możemy liczyć na dobrą termoizolację, a przy tym jest również przyjemna w dotyku.

Praktyczne rozwiązanie

Nie da się ukryć, że dziś wiele osób szuka sposobu na zaoszczędzenie jak największej ilości czasu. Najlepiej, jeśli wiąże się to także z większą wygodą. Gdy mowa o pościeli, to bez wątpienia bardzo popularna jest ta, która nie wymaga prasowanie. Przykładem jest pościel kora. Właśnie przez swoje praktyczne właściwości stała się ona bardzo popularna wśród gospodyń domowych, które mają dużo obowiązków. Jej ogromnym plusem jest to, że się nie gniecie, a oprócz tego nadaje się do użytku praktycznie przez cały rok. Nie jest ona wprawdzie najmilsza w dotyku, jednak jej niska cena na pewno rekompensuje taką niedogodność. Kolejnym wygodnym wyborem może być pościel frotte. Ta pętelkowa tkanina doskonale nadaje się szczególnie na prześcieradła, choć z pewnością wiele osób kojarzy ją głównie z ręcznikami. Jest ona bardziej przyjemna w dotyku aniżeli kora i jest dość ciepła, w związku z tym będzie dobrym wyborem na chłodniejsze noce.

Oczywiście to nie wszystkie rodzaje pościeli, które warte są uwagi, jednak są one jednymi z bardziej popularnych. Już spośród wspomnianych typów tkanin można wybrać dla siebie coś odpowiedniego. Przede wszystkim inną pościel warto kupić w sezonie letnim, a inną zimową porą. Na pewno trzeba zwrócić na to uwagę.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.