Nadchodzą burze - wydano ostrzeżenia II stopnia

czwartek, 3 sierpnia 2017 r., 18:48

W czwartkowy wieczór i noc na Pomorzu prognozowane są burze z gradem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w związku z tym ostrzeżenia II stopnia.

Zgodnie z informacją ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 15 mm do 30 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie porywy wiatru mogą przekraczać 100 km/h. Miejscami grad.

W związku z prognozami wydano ostrzeżenia II stopnia dla województwa pomorskiego.

- Podejmij środki ostrożności. Gwałtowne burze i zjawiska im towarzyszące mogą lokalnie powodować poważne szkody w mieniu i drzewostanie. Możliwe lokalne podtopienia, utrudnienia na szlakach komunikacyjnych. Należy zachować szczególną ostrożność przebywając na otwartym terenie, w lasach i górach - czytamy w komunikacie w serwisie meteoalarm.

Ostrzeżenie obowiązuje do godz. 2, 4 sierpnia.
MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.