Ochotnicy z Sulmina w kampanii przeciw wypadkom na wsi

piątek, 4 sierpnia 2017 r., 11:43

Okres wakacji kojarzy się przede wszystkim z czasem wypoczynku, jednak dla rolników to okres wytężonej pracy. Niestety w tym też czasie dochodzi do wielu wypadków, często też tych tragicznych w skutkach. Dlatego też ARMiR ruszył z kampanią promującą bezpieczną pracę na roli. Biorą w niej udział także ochotnicy z Sulmina, którzy nakręcili filmik propagujący bezpieczeństwo. Teraz proszą o głosy, bo walczą o zwycięstwo w etapie ogólnopolskim.

"Bezpieczna zabawa i praca na wsi podczas wakacji" - to nazwa konkursu organizowanego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, a skierowanego do ochotniczych straży pożarnych. Strażacy mieli za zadanie nakręcić filmik przestrzegający przed zagrożeniami, jakie mogą występować podczas pracy na gospodarstwie.

- Celem przeprowadzanej kampanii jest dążenie do ograniczenia wypadków oraz poprawy ochrony zdrowia wśród rolników i członków ich rodzin - podkreśla ARiMR.

Konkurs podzielony jest na dwa etapy: wojewódzki i ogólnopolski. Pierwszy z nich za nami. Wśród jednostek, które zakwalifikowały się do etapu ogólnopolskiego znaleźli się ochotnicy z Sulmina (gm. Żukowo). Dzięki przejściu do drugiego etapu otrzymali torbę medyczną do ratowania życia ludzkiego R1.

Teraz walczą o wygraną w kraju. Wygra ta jednostka OSP, której filmik zyska największa liczbę polubień. Do zwycięzców trafi pilarką spalinową Husqvarna.

Tym samych strażacy z Sulmina liczą na głosy. Wystarczy, że polubisz ich filmik.

- Polub i udostępnij dalej. Pokażmy moc internetu - zachęcają ochotnicy.

Filmik Można obejrzeć tutaj.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.