Gmina Sulęczyno otrzymała dotację na rozbudowę szkół

piątek, 4 sierpnia 2017 r., 12:40
fot. archiwum

Gmina Sulęczyno pozyskała dotację z budżetu państwa na kolejne etapy rozbudowy szkół w Węsiorach i Mściszewicach. Decyzją premier Beaty Szydło gmina otrzyma ponad 2,3 mln zł. Inwestycje w obu placówkach mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

Z rezerwy budżetowej gmina Sulęczyno otrzyma łącznie 2.337.000 zł. Z tej sumy, 1.823.000 zł to dofinansowanie na II etap rozbudowy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mściszewicach. Pozostała kwota tj. 514 tys. zł zostanie przeznaczone na II etap rozbudowy zespołu szkolno-przedszkolnego w Węsiorach o część przedszkolną. W obu przypadkach dotacja wynosi 50 proc., drugie tyle musi dołożyć gmina ze środków własnych.

- Bardzo cieszymy się z tego, że udało się te środki pozyskać. Staraliśmy się o nie od wczesnej wiosny ubiegłego roku. W 2016 roku udało nam się otrzymać pierwsze dofinansowanie. Było to około 400 tysięcy. Tę dotację wykorzystaliśmy na pierwszy etap - zrobienie ław fundamentowych w Węsiorach i w Mściszewicach, gdzie postała też już część murów. Teraz będziemy mogli tę inwestycję ukończyć. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi w pozyskaniu tych środków - mówi Bernard Grucza, wójt Sulęczyna.

W szkole w Węsiorach powstanie nowa kuchnia, stołówka oraz sale przedszkolne i lekcyjne. Powiększy się też szkoła w Mściszewicach - tam również przybędzie nowa kuchnia, stołówka i sale. Dzięki obu zadaniom komfortowe miejsce do nauki zyskają przedszkolaki.

Obie inwestycje rozpoczną się najprawdopodobniej we wrześniu, gmina planuje je ukończyć jeszcze w tym roku.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.