Jakub Skierka piąty w Pucharze Świata Seniorów w Moskwie

sobota, 5 sierpnia 2017 r., 14:30
Zawody w Moskwie Zawody w Moskwie fot. nadesłane

Po debiucie w kategorii seniorów na Mistrzostwach Świata w Budapeszcie, kartuski pływak Jakub Skierka odnotował świetny start w Pucharze Świata w Moskwie ukończył je na piątym miejscu ustanawiając jednocześnie swój nowy rekord życiowy.

Po starcie w Mistrzostwach Świata w Budapeszcie polska grupa już w okrojonym składzie z reprezentantem Cartusii Kartuzy - Jakubem Skierką przeniosła się do Moskwy, gdzie startowała w pierwszych zmaganiach cyklu Pucharu Świata na pływalni 25- metrowej.

Kartuski pływak podczas zawodów w czwartek na swoim koronnym dystansie 200 metrów stylem grzbietowym odnotował rewelacyjny start. Ustanowił swój nowy rekord życiowy. Z czasem 1:52,64 zajął piątą pozycję w finale zawodów. W drugim starcie - na 50m grzbietowym uzyskał 31 pozycję wynikiem z 25,18.

Warto dodać, że Jakub tydzień wcześniej startował na Mistrzostwach Świata w Budapeszcie. Tam debiutował w swojej pierwszej imprezie seniorskiej. W swojej konkurencji - 200 m stylem grzbietowym był 26.

Teraz przed Jakubem start na Pucharze Świata w Berlinie. Życzymy powodzenia!

MD-Z
Info: Arkadiusz Zalewski

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.