Nowe place zabaw przy szkołach w Kartuzach, Łapalicach i Staniszewie

sobota, 5 sierpnia 2017 r., 14:55
Wizualizacja placu zabaw przy SP nr 2 w Kartuzach Wizualizacja placu zabaw przy SP nr 2 w Kartuzach fot. nadesłane/UM Kartuzy

Wkrótce przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kartuzach oraz przy szkołach w Łapalicach i Staniszewie pojawią nowe piękne place zabaw. Gmina pod koniec lipca rozstrzygnęła przetargi na ich wykonanie.

Przy trzech szkołach na terenie gminy Kartuzy powstaną nowe, kolorowe miejsca do zabawy i spędzania wolnego czasu. W ostatnich dniach lipca rozstrzygnięto przetarg i wyłoniono wykonawców inwestycji.

Plac zabaw przy kartuskiej Dwójce wybuduje firma Instal-Bud. Koszt inwestycji to 584 tys. zł. Zgodnie z założeniami projektu plac zabaw będzie podzielony na strefę zabawy i tor dla rowerków. W strefie zabawy znajdować się będą tory przeszkód, aktywny domek, sprzęty sprawnościowe, huśtawki, szachy ogrodowe i miejsca do wypoczynku. Na torze mają się znaleźć m.in. ścieżka jazdy ze znakami drogowymi, wiata dla rowerków.

Place zabaw w Łapalicach i Staniszewie wybuduje firma Terakol. Koszt budowy pierwszego to 111 tys. złm natomiast drugiego - 331 tys. zł.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.