O bezpieczeństwie i pracy mundurowych na pikniku z policjantami i strażakami w Chmielnie

niedziela, 6 sierpnia 2017 r., 19:58
fot. MD-Z

W niedzielne popołudnie stadion w Chmielnie na kilka godzin zmienił się w policyjno-strażackie miasteczko. Odbył się tam już po raz czternasty festyn "Wspólnie - Bezpieczne Chmielno". Na uczestników czekały liczne atrakcje takie jak emocjonujące policyjne i strażackie pokazy, prezentacje sprzętów i konkursy.

Tradycyjnie policyjno-strażacki festyn w Chmielnie przyciągnął wielu mieszkańców i turystów, którzy całymi rodzinami przybyli na stadion, by lepiej poznać pracę funkcjonariuszy. Gospodarze zadbali o to, by atrakcji nie brakowało.

- Idea tego przedsięwzięcia powstała czternaście lat temu, bo od tego czasu organizujemy nasz festyn. Rokrocznie odnotowujemy bardzo dużą liczbę uczestników, nawet jeśli warunki pogodowe są niesprzyjające. Chodzi o promowanie zdrowego, wspólnego i przede wszystkim bezpiecznego spędzania wolnego czasu z rodziną. Zależy nam też na tym, by przyzwyczaić dzieci do widoku służb i funkcjonariuszy w mundurach. Zdarza się tak, że rodzice straszą dzieci tym, że jeśli będą niegrzeczne zabierze je policjant. Absolutnie nie wolno tego robić, bo jeśli dziecko się zagubi gdzieś będzie się bało podejść do policjanta czy strażaka, który chciałby mu pomóc - mówiła Jarosława Krefta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Na uczestników festynu czekały liczne atrakcje, ciekawe stoiska przygotowane przez policjantów i strażaków. Chętni mogli zobaczyć wyposażenie wozu strażackiego oraz sprzęt, którym w swojej pracy posługują się policjanci.

- Jak co roku przygotowaliśmy stoiska z naszym sprzętem, z którym pracujemy na co dzień. Chętni mogą zrobić badanie alkotestem, założyć alkogogle czy narkogogle. Prezentujemy nasze samochody, motorówkę, motocykle, a także symulator pasów bezpieczeństwa - dodaje Jarosława Krefta.

Podczas festynu zaprezentowała się także grupa tzw. "Młodzików", czyli przyszli członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy OSP Chmielno. Najmłodszy z przyszłych druhów ma pięć lat. Członkowie dziecięcej drużyny pokazali symulację gaszenia pożaru domku.

Na uczestników imprezy czekały też emocjonujące pokazy przygotowane przez strażaków i policjantów. Publiczność mogła zobaczyć m.in. symulację pościgu i jak wygląda gaszenie płonącego pojazdu.

Swoje stoiska przygotowali również leśnicy z Nadleśnictwa Kartuzy, mundurowi ze Straży Granicznej oraz pracownicy Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii na Uniwersytecie Gdańskim.

Wspólną zabawę zakończył spektakl pt. "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków".

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.