Akcja "Bicykl" w Kartuzach - policjanci kontrolowali i edukowali rowerzystów

wtorek, 8 sierpnia 2017 r., 11:44
fot. internet/KPP Kartuzy

W sobotę policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach prowadzili na drogach powiatu kartuskiego działania pod hasłem "Bicykl". Miały na celu zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów, były również świetną okazją do promowania i zachęcania najmłodszych cyklistów do używania elementów odblaskowych i wyposażenia się w kask ochronny.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili akcję "Bicykl" w sobotę w Kartuzach. Działania policjantów ukierunkowano głównie na zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych powodowanych przez rowerzystów, pieszych oraz na eliminowanie z ruchu osób poruszających się jednośladami pod wpływem alkoholu.

- Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowanie właściwych relacji kierujący - rowerzysta, a także zgodne z przepisami poruszanie się pieszych. Podczas akcji funkcjonariusze interweniowali wobec rowerzysty, który znajdował się pod wpływem alkoholu oraz wobec tych rowerzystów, którzy nie stosowali się do sygnalizacji świetlnej - informuje Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach.

Przeprowadzone działania miały na celu uświadomienie kierującym, jakie zagrożenie niesie za sobą kierowanie rowerem pod wpływem alkoholu oraz nie przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Podczas działań policjanci wręczali rowerzystom odblaski i zachęcali najmłodszych cyklistów do ich oraz wyposażenia się w elementy bezpieczeństwa takich jak kask ochronny.

Oprac. MD-Z
Info: KPP Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.