W211 - będą wzmożone kontrole policji

środa, 9 sierpnia 2017 r., 12:40
fot. archiwum

Z uwagi na dużą liczbę wypadków i kolizji kartuska policja rusza ze wzmożonymi działaniami kontrolno-prewencyjnymi na terenie powiatu. Pod lupę szczególnie zostanie wzięty odcinek drogi W211, a więc przebiegający od Żukowa poprzez Kartuz do Sierakowic.

Od czwartku funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach będą realizowali działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach, a szczególnie zmniejszenia ilości zdarzeń drogowych.

- Działania ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa wśród kierowców oraz niechronionych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi zwracać będą szczególną uwagę na te kategorie przestępstw i wykroczeń, będących głównymi przyczynami zdarzeń drogowych, min. nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu czy też nieprawidłowe wyprzedzanie. Kontrolowany będzie zwłaszcza stan trzeźwości kierujących w celu ujawniania i eliminowania tych osób, którzy wsiadają do auta pod wpływem alkoholu - podkreśla Magdalena Formela, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Działania będą prowadzone przez kilkanaście tygodni, głównie na drogach, na których najczęściej dochodzi o zdarzeń drogowych.

Warto podkreślić, że od 7 lipca do 7 sierpnia na drogach powiatu kartuskiego doszło aż do pięciu śmiertelnych wypadków. Trzy z nich miały miejsce na terenie gminy Żukowo, dwa kolejne na trasie Mojusz-Sierakowice. I to właśnie rejony gmin Żukowo, Kartuzy i Sierakowice będą pod szczególnym nadzorem funkcjonariuszy.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.