Starkowa Huta. Karambol na K20

środa, 9 sierpnia 2017 r., 13:08
fot. BK

W środowy poranek doszło do zdarzenia z udziałem pięciu samochodów na drodze krajowej nr 20 w Starkowej Hucie. Wskutek zajścia do szpitala przetransportowano dwie osoby.

Do zdarzenia doszło w środę przed godz. 8.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący VW Sharanem 43-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego uderzył w tył poprzedzającego go Opla Astry, którym kierowała 51-letnia mieszkanka Gdańska. Siłą odrzutu opel uderzył w tył Seata Leona, za kierownica którego siedział 22-laek z powiatu kartuskiego. Seat najechał z kolei na tył stojącego VW Polo kierowanego przez 23-latkę (m. powiatu kartuskiego), a ten następnie uderzył w poprzedzającego go VW Golfa, którym kierował 22-letni mężczyzna z powiatu tczewskiego. Kierujący golfem chciał wykonać manewr skrętu w lewo - informuje p.o. rzecznika kartuskiej policji, Magdalena Formela.

Jak dodaje, wskutek zdarzenia kierująca oplem oraz pasażerka VW Sharana zostały przetransportowane do szpitala. z uwagi na to, że obrażenia jakich doznały, nie były poważne, zdarzenia zostało zakwalifikowane jako kolizja, a jej sprawca został ukarany mandatem karnym.

W akcji ratowniczej wzięli udział strażacy z OSP Hopowo, JRG Kartuzy oraz zespół ratownictwa medycznego.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.