Kiełpino. Przez dwa tygodnie nie mieli dojazdu do swoich posesji

środa, 9 sierpnia 2017 r., 13:11
fot. nadesłane

Lipcowe ulewy wyrządziły liczne szkody na bardzo wielu drogach w różnych zakątkach powiatu kartuskiego. Sporo zniszczeń odnotowano również w gminie Kartuzy. Gdy tylko pogoda uległa poprawie natychmiast zlecono naprawy uszkodzonych odcinków. Niestety mieszkańcy ul. M. Konopnickiej w Kiełpinie na interwencję służb czekają już dwa tygodnie. Od tego czasu ich droga jest nieprzejezdna, a do domów dostają się przez jedną z prywatnych działek.

Z prośbą o interwencję zgłosił się do naszej redakcji jeden z mieszkańców Kiełpina. Jak poinformował, lipcowe ulewy wyrządziły duże szkody na ul. Konopnickiej.

- Od 27 lipca do dnia dzisiejszego (środa - przyp. red.) siedem rodzin jest pozbawionych dojazdu do swoich domostw. Jedyny dojazd jaki jest możliwy, to przejazd przez prywatną posesję sąsiada. Zaraz po zamknięciu drogi powiadomiliśmy naszego sołtysa o zaistniałej sytuacji. Przybył na miejsce wykonał zdjęcia, po czym zapewnił o szybkim zajęciu się tym tematem. Niestety czekamy już dwa tygodnie. Zgłaszaliśmy się do urzędu, jednak kolejne telefony i prośby nie przynoszą skutku - informuje mieszkaniec.

O sprawę zapytaliśmy burmistrza Mieczysława Gołuńskiego.

- Ulewy wymyły bardzo wiele dróg. Przystąpiliśmy do napraw natychmiast, remontujemy wszystko sukcesywnie, niestety brakuje mocy przerobowych, by wykonać wszystko od razu. Wszystkie zgłoszenia są stopniowo realizowane i w tym tygodniu wszystkie drogi powinny być naprawione. Ulica Konopnickiej w Kiełpinie dziś (środa przyp. red.) zgodnie z planami ma zostać naprawiona - poinformował burmistrz Mieczysław Gołuński.

Krótko po naszej rozmowie z burmistrzem, nasz Czytelnik poinformował, że rozpoczęto naprawę drogi.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.