Podejrzany o zabójstwo 47-latki ma zostać poddany obserwacji psychiatrycznej

czwartek, 10 sierpnia 2017 r., 08:30
fot. archiwum

Śledztwo w sprawie zabójstwa 47-letniej kobiety, do którego doszło w połowie maja na osiedlu XX-lecia w Kartuzach zmierza ku końcowi. Podejrzany o to przestępstwo 50-letni mężczyzna ma zostać jednak jeszcze poddany obserwacji psychiatrycznej. Tymczasem sąd przedłużył wobec niego tymczasowy areszt o kolejne trzy miesiące.

- Nasze czynności zmierzają ku końcowi. Wpływają opinie, które potwierdzają naszą wersję wydarzeń co do sprawcy i motywów przestępstwa. Będzie trzeba jednak obserwować podejrzanego psychiatrycznie. W związku z tym wystąpiliśmy z wnioskiem o jego obserwację psychiatryczną. To przedłuży nam postępowanie o kolejnych sześć tygodni. Sąd Okręgowy w Gdańsku w ciągu dwóch tygodni ma w tym przedmiocie wydać postanowienie. Jeżeli sąd wyda zgodę, to przekażemy pana na oddział zamknięty szpitala psychiatrycznego na cztery tygodnie i będziemy czekać na opinię - informuje prokurator Aleksandra Malinowska-Bizon z Prokuratury Rejonowej w Kartuzach.

Tymczasem we wtorek sąd przedłużył areszt wobec podejrzanego o kolejne trzy miesiące

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w połowie maja w jednym z mieszkań w bloku nr 11 na osiedlu XX-lecia w Kartuzach. Podczas kłótni 50-latek miał dźgnąć swoją 47-letnią konkubinę nożem. Wcześniej w lokalu odbywało się spotkanie towarzyskie. Przebywający w mieszkaniu lokator powiadomił służby ratownicze. Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego stwierdził zgon kobiety.

50-latek został przesłuchany i złożył wyjaśnienia. Domniemany sprawca śmierci 47-letniej konkubiny usłyszał zarzut zabójstwa, za co grozi mu nawet dożywocie.

Do sprawy wrócimy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.