Żukowo. Więcej Kwiatów, Owoców i Warzyw po raz 42.

czwartek, 10 sierpnia 2017 r., 17:36
fot. nadesłane

W żukowskiej gminie konkurs na najpiękniejszy w gminie ogród pn. Więcej Kwiatów, Owoców i Warzyw organizowany jest od połowy lat 70. W tym roku odbyła się jego 42 edycja. Brały w niej udział panie z Kół Gospodyń Wiejskich. W piątek ogłoszono wyniki konkursu. Laureatkami zostało 16 członkiń kół z żukowskiej gminy. Zwyciężczynie w nagrodę otrzymały kompozycje kwiatowe.

Komisja oceniała estetykę posesji i stan utrzymania ogrodów, rabat kwiatowych, krzewów ozdobnych, drzewek owocowych, warzyw i terenów zielonych. Doceniono także zastosowanie w ogrodach rodzimych gatunków roślin i utrzymanie tradycyjnych elementów zagospodarowania oraz przetwory z warzyw i owoców wykonywane samodzielnie.

Nagrody wręczyli - burmistrz Wojciech Kankowski, wiceburmistrz Tomasz Szymkowiak oraz skarbnik gminy Żukowo Lucyna Cybula.

- Prace w ogrodzie od lat są moją pasją. W tej chwili mogę pochwalić się takim kwiatami jak przepiękne hortensje, różowo - białe lilie, jeżówki, bergenie, dwa rododendrony, ostrokrzew i różowe piwonie. Z owoców mam porzeczki, agrest, pigwę, jagodę amerykańską. Nie brakuje też u mnie różnorodnych warzyw, od pietruszki, koperku, selera po czosnek i majeranek. Cieszy mnie to, że za swoją pasję można jeszcze dodatkowo otrzymać nagrodę - powiedziała nam jedna z laureatek Małgorzata Rabek z Pępowa.

Lista laureatek przedstawia się następująco: Ewa Tomaszewska z Łapina, Renata Konkol z Niestępowa, Genowefa Klinkosz z Otomina, Teresa Elgert ze Skrzeszewa, Krystyna Skawska z Żukowa, Janina Miotk z Sulmina, Teresa Kobiela z Przyjaźni, Małgorzata Rabek z Pępowa, Mirosława Stachyra z Małkowa, Genowefa Zasada z Glincza, Joanna Gutkowska z Chwaszczyna, Elżbieta Klasa z Borkowa, Wanda Bisewska z Miszewa, Iwona Żylińska z Tuchomia, Alicja Tomaczkowska z Widlina i Katarzyna Toporek z Rutek.

Za pomoc przy organizacji konkursu nagrodzono także przewodniczące Kół Gospodyń Wiejskich gminy Żukowo.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.