Zakończono budowę drogi Czeczewo - Warzno

czwartek, 10 sierpnia 2017 r., 18:23
fot. nadesłane

Trzy ważne inwestycje, których realizację zaplanowano w tegorocznym budżecie Gminy Przodkowo właśnie zostały zakończone. Jedną z nich jest budowa drogi Czeczewo - Warzno. Jest to jeden z ważniejszych ciągów komunikacyjnych łączących Przodkowo z Gminą Szemud, który na odcinku 1 km zyskał nową nawierzchnię z grafitowej kostki betonowej.

Ponadto również z kostki brukowej w kolorze żółtym, na tym samym odcinku, wykonano chodnik i ścieżkę rowerową. Zamontowano też 15 lamp hybrydowych, wykonano rowy odwadniające, przebudowano przejście dla pieszych a także skrzyżowanie drogi gminnej z drogą powiatową Czeczewo - Tokary. Wszystko to ma poprawić zarówno bezpieczeństwo pieszych i kierujących.

Droga Czeczewo - Warzno kilkanaście lat temu była jedną z pierwszych w gminie wykonaną technologią asfaltową. Niestety, asfalt ten z upływem czasu w wyniku coraz bardziej natężonego ruchu uległ degradacji i stanowił zagrożenie dla uczestników ruchu. Mamy nadzieję, że nowa nawierzchnia z kostki brukowej, będzie długo służyła, bez konieczności wykonywania remontów.

Zadanie zrealizowano w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 (edycja 2017).

nadesłane/UG Przodkowo

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.