Udany wyjazd żukowskich szczypiornistów do Niemiec

czwartek, 10 sierpnia 2017 r., 19:42
fot. nadesłane

Pod koniec lipca zawodnicy GKS-u Żukowo wzięli udział w 23 Turnieju Piłki Ręcznej w Wendelstein. Każdy zespół pokazał klasę i zajął miejsce na podium. Nagrody i dyplomy żukowskim szczypiornistom wręczył burmistrz Wendelstein Werner Langhans.

Na zaproszenie partnerskiego miasta Żukowa, zawodnicy w rocznikach 2005, 2003, 2002 mieli okazję wyjazdu na weekend do Wendelstein, w środkowej Frankonii, aby reprezentować naszą gminę i klub w największym turnieju piłki ręcznej w tamtym regionie.

W zawodach wzięło udział około 700 sportowców z 74 klubów. Turniej nie należał do łatwych, zwłaszcza, że zawodnicy z Żukowa musieli dostosować się do gry na trawie, bo na tej nawierzchni rozgrywany był turniej u naszych zachodnich sąsiadów.

Pierwszego dnia zawodnicy z rocznika 2003 zajęli w swojej kategorii II miejsce, kolejny dzień był jeszcze lepszy kiedy to najstarsi zawodnicy z rocznika 2002 wywalczyli III miejsce, a najmłodsi szczypiorniści pod wodzą Sebastiana Formeli zdobyli I miejsce, wygrywając wszystkie mecze.

W wolnym czasie młodzi sportowcy mogli skorzystać z wyjazdu do pobliskiego Aquaparku.

Nagrody i dyplomy żukowskim szczypiornistom wręczył burmistrz Wendelstein Werner Langhans.
Specjalne podziękowania dla gminy Żukowo, która pokryła koszt transportu.

nadesłane/GKS Żukowo

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.