Koncert muzyki organowej w żukowskim kościele

czwartek, 10 sierpnia 2017 r., 22:52
fot. nadesłane

W niedzielne popołudnie kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Żukowie rozbrzmiał muzyką organową. Był to pierwszy koncert II Letniego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Żukowie.

Wykonawcami koncertu byli Angelika Podwojska (sopran), Patryk Podwojski (organy) oraz Szymon Zawodny (saksofon). Jak przyznają sami wykonawcy pomimo tego, iż saksofon powstał w XIX wieku świetnie się wpasowuje w muzykę baroku.

Artyści wykonali m.in. Marsz na temat Haendla Gabriela Guilmanta, "Pavane" Gabriela Faure, mały szkic Miłosza Bembinova, "Pick Five, Take Seven" Hansa Andre Stamma. Zwieńczeniem koncertu było "Ave Maria"Michała Lorenca.

Kolejny koncert już w najbliższą niedzielę 13 sierpnia o godz. 17.30.

Organizatorami Festiwalu są Fundacja Promocji Sztuki im. Feliksa Nowowiejskiego, Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Żukowie oaz Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie. Wydarzenie jest dofinansowane ze środków gminy Żukowo.

nadesłane/OKiS Żukowo

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.