Kartuzy. Pożar na poddaszu kolegiaty - to tylko ćwiczenia

piątek, 11 sierpnia 2017 r., 10:53
fot. AL

W piątkowe przedpołudnie strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze na poddaszu kartuskiej kolegiaty. Na miejsce natychmiast wysłano funkcjonariuszy straży, którym szybko udało się opanować zagrożenie. Na szczęście był to tylko scenariusz ćwiczeń ratowniczo-gaśniczych.

Zgłoszenie o pożarze dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania KP PSP w Kartuzach otrzymał tuż po godzinie 10.

- Ćwiczenia obejmowały pożar kolegiaty. Działania te zostały przeprowadzone zgodnie z harmonogramem. Założenie było takie, że

- Dyżurny Komendy Powiatowej PSP w Kartuzach otrzymał alarm z centrali sygnalizacji pożarowej. Na miejsce skierował środki i siły z JRG. Pożar został zlokalizowany na poddaszu obiektu. Został ugaszony przy udziale jednostek PSP, jak i OSP. Jednostki ochotniczej straży pożarnej były dysponowane aplikacyjnie - podkreśla asp. sztab. Jarosław Bronk, zastępca dowódcy JRG Kartuzy.

Szczęśliwie był to tylko scenariusz ćwiczeń ratowniczo-gaśniczych.

- Działanie te zostały przeprowadzone zgodnie z przyjętych harmonogramem ćwiczeń - podsumowuje asp. sztab. Jarosław Bronk.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.