Był nietrzeźwy. Zadał cios nożem koledze. Ruszył proces 21-latka o usiłowanie zabójstwa

piątek, 11 sierpnia 2017 r., 11:02
fot. archiwum

W czwartek przed Sądem Okręgowym w Gdańsku rozpoczął się proces wobec 21-latka, który w marcu w Gołubiu zadał cios nożem 23-letniemu koledze. Mężczyźnie, który odpowiada za usiłowanie zabójstwa, grozi nawet dożywocie.

21-letni mężczyzna został oskarżony o czyn polegający na usiłowaniu zabójstwa ze spowodowaniem ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

- W chwili zdarzenia sprawca znajdował się w stanie nietrzeźwości. Tłem był konflikt towarzyski. Podejrzany zadał jeden cios nożem. Pokrzywdzonemu pomocy udzieliła załoga przypadkowo przejeżdżającej karetki pogotowia. Podejrzany przyznał się. Złożył wyjaśnienia, które nie korespondują z pozostałym materiałem dowodowym zgromadzonym w sprawie . Mężczyzna jest aresztowany do sprawy. Został przekazany do dyspozycji sądu - informuje Marek Kopczyński, Prokurator Rejonowy w Kartuzach.

Z uwagi na przyjęto kwalifikację oskarżonemu grozi kara od ośmiu do 15 lat, 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocie.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w sobotę, 3 marca w Gołubiu. 23-latek został ugodzony nożem przez 21-letniego mężczyznę. Ranny 23-latek między innymi z raną kłutą klatki piersiowej penetrującą do brzucha, odmą opłucnową, jak i uszkodzoną śledzioną został przetransportowany do kościerskiego szpitala, gdzie przeszedł operację usunięcia śledziony. Obrażenia jakich doznał 23-latek kwalifikowały się jako realnie zagrażające życiu. 21-latkowi przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa oraz zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Do sprawy wrócimy.

Al

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.