Jak przygotować wyprawkę dla szczeniaka?

sobota, 12 sierpnia 2017 r., 10:00
fot. nadesłane

Już za chwilę zostaniecie najważniejszymi osobami w życiu Waszego szczeniaka. To szczególny moment, dlatego trzeba się do niego bardzo dobrze przygotować. Podobnie, jak wraz z pojawieniem się dziecka, należy przygotować dla małego psa wyprawkę. Co musicie kupić i gdzie, by nie zrujnować portfela?

Zakupy dla szczeniaka w sklepie internetowym

Już od jakiegoś czasu coraz częściej konsumenci decydują się na zakupy przez internet, kosztem wybrania się do sklepu stacjonarnego. Nic w tym dziwnego. Właściciele sklepów internetowych nie muszą zatrudniać tylu pracowników i wynajmować drogiego lokalu, dzięki czemu mogą sobie pozwolić na sprzedaż produktów w niższych cenach. Nie inaczej jest ze sklepami z towarem dla zwierząt. W przypadku produktów dla szczeniąt, konkurencyjne ceny i szeroki asortyment posiada sklep Wszystkodlazwierzat.pl. Wybór jest tutaj ogromny: od karm i kosmetyków dla psów w każdym wieku, po profesjonalny sprzęt groomerski. Na podstawie oferty tego sklepu przygotowaliśmy obowiązkowy zestaw rzeczy, które trzeba kupić, gdy decydujemy się na powitanie w domu szczeniaka.

1. Obroża dla szczeniaka

Obroża dla najmniejszych psów musi być bardzo wygodna. Najlepiej, by wykonana była ze skóry lub przynajmniej nią podszyta. Zdecydowanie niewskazane są obroże metalowe. Są one ciężkie i nie są wyposażone w system regulacji.

2. Smycz z liny lub taśmy

Dla szczeniaków najlepsza będzie smycz wykonana z taśmy lub liny. Ważne, aby posiadała regulację trzech długości. Dlaczego nie polecamy dla szczeniaków smyczy skórzanej? Może ona bowiem zapachem lub smakiem prowokować zwierzę do jej gryzienia.

3. Szczotki i grzebienie

Szczenięta należy jak najczęściej czesać. Taki zabieg musimy wykonywać, by pozbawić psa sierści szczenięcej - bez tego proces wyrastania właściwej sierści będzie zakłócony. Najlepsze do czesania szczeniaków są szczotki, które mają naturalne włosie lub grzebień o szeroko rozstawionych igłach (najlepiej obracających się).

4. Profesjonalny szampon i odżywka dla zwierząt

Szampony i odżywki dla szczeniaków różnią się od kosmetyków dla psów dorosłych. Ważne, aby kupić produkt, który został specjalnie stworzony do delikatnej skóry i sierści małego psa. Musi być łagodny, ale jednocześnie głęboko oddziaływać na zabrudzenia (takie właściwości ma np. szampon Animology Puppy Love). Ważne, by nie zakłócał także naturalnej bariery ochronnej sierści i skóry.

5. Nagrody dla szczeniaka

W tym miejscu musimy dopasować nagrody do gustu szczeniaka. Wybór wśród psich przekąsek jest bardzo duży, dlatego sugerujmy się także np. zawartością witamin czy różnorodnością smaku.

6. Dobrej jakości karma dla psa

Początkowo nie możemy całkowicie rezygnować z karmy, którą stosował hodowca - każda taka zmiana może przyczynić się do kłopotów z układem pokarmowym u szczeniaka. Dlatego stopniowo przyzwyczajajmy psa do wybranej przez siebie karmy, podając ją np. raz dziennie i z czasem zwiększając częstotliwość. Alternatywą może być zakup specjalistycznej karmy dla szczeniąt z problemami trawiennymi. Taka karma jest bardzo lekka, ale dostarcza wszystkie niezbędne składniki do prawidłowego rozwoju psa (np. Optimanova).

7. Witaminy - po konsultacji z weterynarzem

Dobra karma dla psów ma w składzie pełny zestaw witamin koniecznych do rozwoju szczenięcia. Dlatego jeżeli zamierzamy kupić także dodatkowe preparaty witaminowe, musimy skonsultować to uprzednio z weterynarzem.

8. Narzędzia do strzyżenia sierści

W przypadku szczeniaków nie warto ryzykować z niesprawdzonym sprzętem do przycinania sierści. Najlepiej od początku zaopatrzyć się w dobrej jakości degażówki, trymer i maszynkę. Ważne, aby sprzęt elektroniczny nie pracował za głośno - może to speszyć zwierzę i zrazić do strzyżenia, co ciężko będzie później zmienić.

Powyższa lista zwiera tylko niezbędne produkty, w które musimy się zaopatrzyć. Zanim powitamy małego mieszkańca w domu, warto także zwrócić uwagę na liczne akcesoria dla zwierząt, np. piłki, gryzaki czy ozdoby. Pamiętajmy, że im więcej bodźców dostarczymy szczeniakowi, tym jego rozwój będzie przebiegał szybciej.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.