Rozpoczyna się długi weekend. Policja zapowiada wzmożone kontrole na drogach

piątek, 11 sierpnia 2017 r., 14:29
fot. internet/KPP Kartuzy

W piątek rozpoczyna się kolejny w tym roku "długi weekend". W związku z wtorkowym świętem część osób najbliższe cztery, pięć dni spędzi na wypoczynku. Dla policjantów jednak to okres wzmożonej pracy. W piątek rozpoczęła się akcja "Bezpieczny weekend sierpniowy". Będzie więcej patroli na drogach i częstsze kontrole.

Od piątku do środy rano potrwa policyjna akcja "Bezpieczny sierpniowy weekend". W związku z tym kierowcy mogą spodziewać się zwiększonej liczby kontroli prędkości oraz trzeźwości. Celem tych działań jest przede wszystkim egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów, m.in. stosowania się do ograniczeń prędkości, korzystania z pasów bezpieczeństwa Warto przypomnieć, że wypadek to kwestia ułamków sekund. Dlatego też należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach, które pomogą bezpiecznie dojechać zarówno na miejsce odpoczynku, jak i powrócić do domu.

Warto jednak podkreślić, że dla funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach, akcja w długi weekend, będzie elementem rozpoczętej w czwartek długofalowej akcji, która ma służyć poprawie bezpieczeństwa na terenie całego powiatu, a w szczególności na drodze W211.

- Opracowaliśmy cały plan działań służących poprawie bezpieczeństwa na drogach, którego realizacja potrwa do października. Jego inauguracją były działania przeprowadzone na drodze wojewódzkiej W211w czwartek. W nasze działania wpisuje się też akcja na długi weekend - zaznacza Magdalena Formela, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej w Kartuzach.

Działania ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa wśród kierowców oraz niechronionych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi zwracać będą szczególną uwagę na te kategorie przestępstw i wykroczeń, będących głównymi przyczynami zdarzeń drogowych, min. nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu czy też nieprawidłowe wyprzedzanie. Kontrolowany będzie zwłaszcza stan trzeźwości kierujących w celu ujawniania i eliminowania tych osób, którzy wsiadają do auta pod wpływem alkoholu.

W czwartkowych działaniach brało udział 21 policjantów ruchu drogowego i prewencji, którzy skontrolowali 64 samochody. Wśród kontrolowanych kierowców aż 33 popełniło wykroczenia drogowe, takie jak m.in. przekraczanie dozwolonej prędkości, za które w większości zostali ukarani mandatami karnymi, natomiast dwie sprawy zostały przekazane do sądu. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 124 kierowców.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.