Rozbudowa i nadbudowa Szkoły Podstawowej w Pomieczynie

piątek, 11 sierpnia 2017 r., 17:32
fot. nadesłane

Gmina Przodkowo rozpoczęła kolejną ważną inwestycję, jaką jest rozbudowa Szkoły Podstawowej w Pomieczynie. Inwestycja będzie dwuetapowa. Termin realizacji pierwszego etapu przewiduje się na 15 grudnia 2017 r. Prace wykończeniowe realizowane będą w 2018 r. a w następnym roku nastąpi wyposażenie pomieszczeń w meble i potrzebny sprzęt.

Projekt rozbudowy i nadbudowy pomieczyńskiej szkoły przewiduje rozbudowę istniejącej placówki od strony północno-zachodniej o nowy segment o trzech kondygnacjach nadziemnych z poddaszem nieużytkowym, częściowo podpiwniczonym, kondygnacja podziemna łącznie z łącznikiem jednokondygnacyjnym, który łączy nowy segment z segmentem sali gimnastycznej oraz nadbudowę części istniejącego łącznika parterowego łączącego salę gimnastyczną ze "starą" częścią szkoły o jedną kondygnację - piętro z przeznaczeniem na bibliotekę szkolną.

W nowym segmencie planuje się osiem sal o przeznaczeniu ogólnym dla klas I-III z zapleczem sanitarnym dla uczniów i nauczycieli na parterze oraz na piętrze budynku, szatnią oraz pomieszczeniami magazynowymi w kondygnacji podziemnej. Na parterze przewidziano również lokal przedszkolny dla 25 dzieci składający się z trzech sal lekcyjnych, szatni, kuchni, łazienki z WC, oraz nadbudowę o jedną kondygnację części istniejącego łącznika na bibliotekę.

W pierwszym etapie w 2017 roku przewiduje się wykonanie: nadbudowy na części istniejącej o jedną kondygnację wraz z instalacją C.O. i elektryką, wykonanie stanu surowego budynku, instalację wod-kan, zaś w trzecim etapie stan surowy zamknięty z pokryciem dachu i stolarką okienną i drzwiową.

W drugim etapie w 2018 roku przewiduje się dalsze prace wykończeniowe jak: wykonanie instalacji centralnego ogrzewania, tynki, położenie płytek, malowanie, elewacja budynku, wykonanie wejścia i podjazdu do budynku, utwardzenie nawierzchni i przebudowę kotłowni.

Na 2019 roku przewiduje się wyposażenie pomieszczeń w meble i potrzebny sprzęt.

Termin realizacji pierwszego etapu robót zaplanowano na 15 grudnia 2017 r.

Wykonawcą wyłonionym w przetargu jest firma Bell-Dom Usługi Budowlane Piotr Belgrau z Borowca.

nadesłane/UG Przodkowo

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.