Wyremontowano drogę Kobysewo - Kaliska

piątek, 11 sierpnia 2017 r., 20:07
fot. nadesłane

Kolejny odcinek drogi w gminie Przodkowo oddany został do użytku. Tym razem z kostki brukowej wykonano drogę Kobysewo - Kaliska. Na odcinku ponad 2 km ułożono kostkę wibroprasowaną w kolorze grafitowym. Na tym samym odcinku, tym razem w kolorze żółtym, ułożono chodnik. Ponadto w ramach inwestycji wykonano też 2 przystanki, odwodnienie, kanały technologiczne i zamontowano 10 lamp hybrydowych.

Jest to kolejny, po drodze Czeczewo - Warzno, odcinek drogi na który udało się pozyskać dofinansowanie i na którego remoncie bardzo zależało władzom samorządowym, ponieważ droga ta stanowiła objazd podczas budowy drogi Kartuzy - Grzybno i w tym czasie jej nawierzchnia uległa znacznej degradacji, stanowiąc zagrożenie dla uczestników ruchu. Udało się też wykonać tak potrzebny chodnik, którego wcześniej nie było. Tak więc zwiększy się również bezpieczeństwo pieszych.

Wykonawcą drogi wyłonionym w drodze przetargu była firma Firma Saferoad Kabex sp. z o.o. z Gdańska. Projekt zrealizowano w ramach projektu typu "Budowa lub modernizacja dróg lokalnych" w ramach poddziałania "Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich małych rodzajów infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i oszczędzanie energii" w ramach działania "Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich" objętego PROW na lata 2014-2020".

nadesłane/UG Przodkowo

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.