Żukowo. Pożegnanie wakacji z OKiS-em

piątek, 11 sierpnia 2017 r., 21:38
fot. nadesłane

W Ośrodku Kultury i Sportu w Żukowie zakończyły się już tegoroczne zajęcia "Wakacje z OKiS-em". Wspólnym mianownikiem zajęć była Europa. Dzieci biorące udział w zajęciach poznały wybrane kraje, ich kulturę, podstawowe zwroty grzecznościowe, charakterystyczne miejsca i postaci oraz kuchnię.

Prowadzące zajęcia: Wioleta Krause, Monika Wolf oraz Edyta Wreza zadbały o to, aby przekazywana wiedza miała formę zabawy. Nowo nabyte informacje były systematyzowane na tablicy przedstawiającej kraje Europy. W wolnych chwilach dzieci dopasowywały państwa oraz ich stolice do konturów krajów zamieszczonych na specjalnej tablicy.

- Podobnie jak w latach ubiegłych w okresie wakacyjnym organizujemy dla dzieci wyjazdy i zajęcia stacjonarne. Podczas wyjazdów dzieci odwiedziły m.in. Gniew, Nadole, Kwidzyn, Gniewino czy Twierdzę Wisłoujście, natomiast podczas zajęć w siedzibie OKiS-u zabraliśmy dzieci w "podróż" po Europie. Była to okazja, by poznać kulturę, zwyczaje i ciekawe miejsca Skandynawii, Grecji, Hiszpanii, Włoch, Anglii i Francji. Dzieci nie tylko wykonywały różne prace plastyczne, ale także przygotowały przysmaki typowe dla kuchni danego państwa. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, a śmiech dzieci i zapach pizzy czy croissantów rozchodzący się po OKiS-ie sprawiał, że był to bardzo radosny czas, który z żalem żegnamy - powiedziała nam Aleksandra Rogalewska, dyrektorka OKiS-u.

Dzieci czeka jeszcze ostatni wyjazd do kukurydzianych labiryntów w Swarzewie, który odbędzie się 17 sierpnia. Po tym terminie rozpoczną się przygotowania oferty stałych zajęć dla dzieci i młodzieży, w których będą one mogły uczestniczyć w trakcie roku szkolnego.

- Latem pamiętamy także o seniorach, organizując dla nich wycieczki krajoznawcze i dla nich wakacje trwają dłużej niż dla dzieci, dlatego, że pierwszy wyjazd zorganizowaliśmy w połowie czerwca, a ostatni odbędzie się 16 września. Do tej pory odwiedziliśmy Wysoczyznę Elbląską, Kociewie i Kaszuby, a teraz wybieramy się m.in. do fabryki porcelany Lubiana i Bytowa. Osoby zainteresowane tym wyjazdem zapraszamy od 4 września do siedziby OKiS-u przy ul. Mściwoja 6 albo o kontakt pod nr telefonu 58 680-08-48 - dodała nasza rozmówczyni.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.