Ubezpieczenia szkolne dla Twojego dziecka - co powinieneś o nich wiedzieć

niedziela, 13 sierpnia 2017 r., 15:05

Każdego roku odnotowuje się dziesiątki tysięcy wypadków na terenie szkoły. Od drobnych urazów, po złamania, wstrząśnienia mózgu i inne groźne incydenty. Z teoretycznego punktu widzenia, za wszystko odpowiada szkoła, jednak roszczenia wobec placówki bądź konkretnych opiekunów mogą trwać miesiące, gdy pieniądze na leczenie są potrzebne od.. zaraz.

Praktycznie każdy rodzic, który ma dziecko w wieku szkolnym staje przed wyborem. Wykupić ubezpieczenie NNW poprzez szkołę czy nie. Nauczyciele zwykle tak dobierają słownictwo i zachęcają do wyboru polisy w cenie od 25 do 40 złotych, że opiekunowie mają wrażenie, jakoby było to ich obowiązkiem. Jednak tak nie jest. Każdy rodzic ma prawo wyboru - czy chce skorzystać z ubezpieczenia "grupowego" czy może indywidualnie wybrać ubezpieczyciela. Czy jest w tym jakaś różnica?

Ubezpieczenie zakupione w ramach grupowych polis szkolnych, nie takie korzystne...

"Różnica jest odczuwalna dopiero po wypadku. W przypadku ubezpieczenia szkolnego, wydane 30 czy 40 złotych gwarantuje nam bardzo niskie odszkodowanie. 15 zł za zwichnięcie kostki, może 50 złotych za złamanie ręki. Dopiero wtedy rodzic odczuwa, że wybrał źle, a na reklamacje jest już za późno. Czemu w przypadku ubezpieczeń grupowych stawki są tak niskie? Ponieważ kwota ubezpieczenia nie przekracza 10 000 złotych, a każdy uszczerbek jest wyrażany w procentach. Nauczyciele też nie przekazują Ogólnych Warunków Ubezpieczenia, aby rodzic dokładnie zapoznał się ze wszystkimi szczegółami." - komentuje dla nas Magdalena Patelczyk, właściciel "Centrum Finansów PAMA", firmy zajmującej się wyszukiwaniem najkorzystniejszych ubezpieczeń na rynku.

Wybierz z głową - ubezpieczenie to gwarancja wypłaty na poczet leczenia Twojego dziecka

Wizja otrzymania kilku złotych za poważne uszczerbki na zdrowiu dziecka nie wydaje się zbyt korzystna, prawda? Jednakże rodzic nie musi od razu rezygnować z zakupu polisy NNW dla swojego żaka. Wystarczy tylko dobrze wybrać. Centrum Finansów "PAMA" zajmuje się doradztwem oraz negocjacjami z największymi firmami ubezpieczeniowymi na rynku. Tym samym - w zaskakująco niskich cenach (składki nawet od 30 zł rocznie), kwota ubezpieczenia będzie zdecydowanie wyższa, a co za tym idzie - odszkodowanie rzeczywiście będzie mogło być przeznaczone na leczenie lub rehabilitację, a nie tylko dojazd do lekarza i zakup wody utlenionej.

Doradcy "PAMA" mają też gotowe oferty, które wybrali dla rodziców, aby skrócić czas i pomóc w podjęciu właściwej decyzji. Jedną z nich jest pakiet "EKSTRAKLASA" od Interrisk, której składka wynosi od 30 do 65 złotych miesięcznie (z włączeniem uprawiania wyczynowego sportu). Co ważne - takie ubezpieczenie działa nie tylko w godzinach lekcyjnych i na terenie szkoły, ale również w okresie wakacyjnym. Pamiętajmy również, że ubezpieczyć możemy nie tylko dzieci szkolne ale już od 1 dnia urodzenia pociechy.

Na co można liczyć w ramach polisy? Na wysokie koszty odszkodowania - 1% uszczerbku na zdrowiu to daje 175 złotych. Szybkich wypłatach i dodatkowych gadżetach dla dziecka, które zwiększają jego bezpieczeństwo na drogach (odblaski, smycze) czy zestawy akcesoriów niezbędnych do odrabiania lekcji.

Kontakt z doradcą tel. 534-296-444

Centrum Finansów PAMA
ul. Rynek 4 (w podwórku) Kartuzy
tel. (58) 736-76-66
www.pama-kartuzy.pl

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.