Żukowski Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej zakupił ambulans

sobota, 12 sierpnia 2017 r., 17:32
fot. Longina Templin

Używanemu do tej pory ambulansowi do transportu sanitarnego pacjentów stuknęła już osiemnastka. Przejechał prawie pół miliona kilometrów. Ostatnio dawał już sygnały zużycia i wymagał częstych napraw. Dlatego też zdecydowano się na zakup nowszego modelu. Czteroletnią karetkę w piątkowe przedpołudnie zaprezentowała zaproszonym gościom Joanna Komorowska, dyrektorka SPZOZ-u w Żukowie.

W prezentacji brali udział: burmistrz Wojciech Kankowski, Zbigniew Szewczyk, przewodniczący Rady Społecznej SPZOZ w Żukowie oraz ks. Krzysztof Sagan, proboszcz parafii pw. WNMP w Żukowie, który nowe auto poświecił.

Zakupiono samochód Volkswagen T5 z dwulitrowym silnikiem. Nie jest to samochód dostosowywany, zabudowywany, ale wyprodukowany jako samochód specjalistyczny. Był też starannie serwisowany. Auto ma też nowoczesne rozwiązania techniczne i mechaniczne, co poprawia dodatkowo warunki pracy kierowców, ale priorytetowym celem była jak największa wygoda dla przewożonych osób.

Auto jest świetnie wyposażone. Bardzo dobre i funkcjonalne nosze, krzesełko kardiologiczne ze specjalnym podjazdem, niski stopień dla osoby wsiadającej do kabiny przewozowej, podwyższany dach, przestronne wnętrze to najważniejsze walory, które argumentowały wybór tego egzemplarza.
Dzięki temu udało się połączyć dwa cele - świetny samochód i ekonomiczny zakup.

Ambulans został zakupiony w stu procentach ze środków SPZOZ. - Pieniądze na ten cel odkładaliśmy od kilku lat. Jesteśmy drugim właścicielem auta, a przy bardzo dobrym jego stanie uważamy to za gospodarne rozwiązanie - stwierdziła dyr. Joanna Komorowska.

- Nasz zakład uważa, że transport sanitarny powinien być zlokalizowany jak najbliżej pacjenta. Nie wszystkie podmioty lecznicze zapewniają taką wygodę dla podopiecznych. Widzimy sens w kompleksowej obsłudze zadeklarowanych do nas pacjentów, łącznie z możliwością dowiezienia osób w uzasadnionych sytuacjach, w szczególności tych z niesprawnym układem ruchu. Wszystko to robimy z myślą o naszych pacjentach - dodała szefowa żukowskiego SPZOZ-u.

Transport sanitarny przysługuje pacjentom na zlecenie lekarza ubezpieczenia zdrowotnego do najbliższego miejsca wykonywania świadczeń w danym rodzaju. W niektórych sytuacjach zdrowotnych jest całkowicie nieodpłatny. Decyduje o tym lekarz zlecający.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.