Część powiatu nadal bez prądu - urochomiono dodatkowe telefony, by zgłaszać awarie

niedziela, 13 sierpnia 2017 r., 00:58
fot. archiwum

Nadal trwa usuwanie skutków nawałnicy. Część mieszkańców powiatu kartuskiego wciąż pozostaje bez zasilania energią energetyczną. W związku z ogromnym rozmiarem szkód wyrządzonych przez burzę w niedzielę czynny będzie punt dystrybucji w Kartuzach. Uruchomiono też dodatkowy numer, aby zgłaszać awarie.

- W sobotę rano na obszarze powiatu kartuskiego było nieczynnych ponad 900 stacji transformatorowych SN/nn i 35 linii średniego napięcia. Około 35 tys. klientów było bez prądu. Najczęściej występujące uszkodzenia sieci to pozrywane przewody, połamane słupy, uszkodzone izolatory. Na terenach zalesionych występują ogromne trudności z dotarciem do miejsc uszkodzeń sieci. Drogę torują i połamane drzewa lub zbyt mokry teren utrudniający użycie sprzętu ciężkiego - informuje Lidia Serbin-Zuba, rzecznik prasowy Energa Operator SA.

Jak dodaje, kilkanaście zespołów w składzie 2-5 osobowym do godziny 15. usuwało awarie i przywrócono zasilanie ponad 10 tys. odbiorców.

- Według informacji Regionalnej Dyspozycji Mocy, w oddziale gdańskim na godzinę 22. w powiecie kartuskim pozostawało bez prądu około 19 tys. odbiorców. Skutki awarii - to kilkadziesiąt drzew powalonych na linie, kilkanaście złamanych słupów i bardzo dużo pozrywanych przewodów na liniach średniego i niskiego napięcia - informuje Lidia Serbin-Zuba.

Na całym Pomorzu w sobotę na godz. 22 pozostawało bez prądu łącznie 35 tys. odbiorców. Powiatami najbardziej dotkniętymi skutkami wichury były: kartuski (19 tys.), starogardzki (11 tys.) i wejherowski (3 tys.).

- Od wczesnych godzin rannych w niedzielę elektromonterzy rozpoczną dalsze usuwanie awarii - podkreśla rzecznik prasowy Energa Operator.

Energetycy oczekują też na zgłoszenia od odbiorców o awariach. Przewidując duże obciążenie centrum zgłoszeń uruchomiono dodatkowe telefony w siedzibach rejonów dystrybucyjnych. Numer telefonu dla rejonu dystrybucji w Kartuzach to (58) 527-93-36. Można dzwonić na ten numer lub w godzinach pracy przyjść do rejonu do punktu obsługi przyłączeń (POP). Punkt będzie czynne także w tę niedzielę.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.