Kolejni nietrzeźwi kierowcy w rękach policji

poniedziałek, 14 sierpnia 2017 r., 11:02
fot. archiwum

W miniony weekend na drogach powiatu kartuskiego policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców oraz trzech rowerzystów. Jeden z nich, mężczyzna kierujący mercedesem dodatkowo spowodował kolizję. Policjanci przypominają, że za prowadzenie pojazdów pod wpływem narkotyków lub alkoholu grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

W piątek o godzinie 18.20 w Mirachowie policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę motoroweru. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna ma w organizmie ponad 1 promil alkoholu. Tego samego dnia w rejonie Mirachowa funkcjonariusze ujęli też dwóch nietrzeźwych rowerzystów. 71-letni mężczyzna jechał rowerem, a badanie wykazało, że miał w organizmie ponad 1,6 promila alkoholu, drugi rowerzysta - 38-latek miał 1 promil.

Kolejnego nietrzeźwego cyklistę zatrzymano w Małkowie. 49-letni mężczyzna miał w organizmie 0,6 promila, po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że rowerzysta miał też zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

W sobotę policjanci zatrzymali kolejnego 29-letniego mężczyznę, obywatela Ukrainy, który wsiadł za kierownicę renaulta, badanie wykazało, że miał w organizmie 1,7 promila alkoholu.

W niedzielę policjanci wyeliminowali z dróg w Kartuskiem kolejnych dwóch kierowców pod wpływem alkoholu. Pierwszy z nich, 57-letni kierowca mercedesa nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy audi i spowodował kolizję. Okazało się, że w organizmie miał ponad 0,3 promila alkoholu. Drugi z zatrzymanych - 54-lateni mężczyzna kierował motorowerem, a wynik badania wskazał na prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Zatrzymanym kierowcom policjanci odebrali prawo jazdy. Za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu lub narkotyków grozi do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz kary finansowe.

MD-Z
Info: KPP Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.