Sierakowice. Pożar w piekarni

poniedziałek, 14 sierpnia 2017 r., 11:05
fot. nadesłane/OSP Sierakowice

Sześć zastępów straży pożarnej walczyło w niedzielne popołudnie z pożarem, do którego doszło w piekarni przy ulicy Wojska Polskiego w Sierakowicach. Dzięki natychmiastowym i sprawnym działaniom strażaków, zagrożenie szybko udało się opanować.

Zgłoszenie o pożarze strażacy otrzymali około 18.40. Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że zapalił się agregat prądotwórczy w pomieszczeniu piwnicznym jednej z piekarni w Sierakowicach.

- Pożarem objęte zostało około 20 metrów kw., jednak jego intensywność sprawiła, że zadymieniu i okopceniu uległ cały obiekt. Spaleniu uległ agregat prądotwórczy, paliwo oraz drewno zmagazynowane w pobliżu pożaru. Wstępnie jako przyczynę zaistnienia ognia ustalono niesprawność instalacji paliwowej służącej do zasilania agregatu - podaje st. kpt. Fryderyk Mach, zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kartuzach.

Straty wstępnie oszacowano na około 70.000 zł.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.