Mieszkańcy nadal bez prądu - w Sulęczynie zasilanie ma powrócić w sobotę

środa, 16 sierpnia 2017 r., 08:56
fot. archiwum

Bez prądu w powiatach kościerskim i kartuskim pozostaje nadal 10.000 odbiorców. Jeszcze w środę zasilanie energią elektryczną ma zostać przywrócone w gminie Sierakowice. Mieszkańcy rejonu gmin Stężyca i Sulęczyna muszą poczekać do soboty.

Nadal trwa usuwanie skutków nawałnicy. Część mieszkańców powiatu kartuskiego wciąż pozostaje bez zasilania energią energetyczną.

- W powiatach kartuskim i kościerskim bez prądu pozostaje 10 tys. odbiorców (stan na godz. 22. we wtorek). Do odbudowy pozostało energetykom gdańskim 10 linii średniego napięcia i przywrócenia pracy 320 stacji transformatorowych SN/nn - informuje Lidia Serbin-Zuba, rzecznik Energa-Operator S.A.

Najszybciej zasilanie energią elektryczną ma zostać przywrócone w gminie Sierakowice, co zgodnie z komunikatem Energi ma nastąpić w środę do godziny 13. Mieszkańcy gmin rejonu Stężyca i Sulęczyna będą musieli poczekać do soboty.

Sytuację na bieżąco można śledzić na stronie Energi energa-operator.pl.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.