Policjanci pomagają poszkodowanym przez nawałnicę

środa, 16 sierpnia 2017 r., 10:50
fot. nadesłane/KPP Kartuzy

Kartuscy policjanci od soboty pracują w rejonach najbardziej poszkodowanych przez nawałnicę, a więc głównie na terenie gmin Sierakowice i i Sulęczyno. Odwiedzają mieszkańców, by pozyskać informację o potrzebnej dla nich pomocy.

- Od soboty, od wczesnych godzin porannych do chwili obecnej policjanci KPP w Kartuzach pełnią służbę i pomagają wszystkim, którzy ucierpieli w wyniku nawałnic. Zwłaszcza dzielnicowi odgrywają w tym czasie ważną rolę, to właśnie oni jeżdżą i rozmawiają z mieszkańcami rejonów, które najbardziej ucierpiały - informuje Magdalena Formela z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Mundurowi między innymi spotykają się z sołtysami, radnymi, kontaktują się także ze strażą pożarna i zakładami energetycznymi.

- Głównie skupiają się na rozmowach z mieszkańcami, zwłaszcza osobami starszymi niosąc pomoc nawet zwykłym pokrzepiającym słowem w tych trudnych dniach. Dzięki temu osoby wiedzą, że nie są same ze swoimi problemami, wiedzą, że są w zasięgu ich potrzeb dzielnicowi gotowi pomóc w każdej sytuacji - podsumowuje Magdalena Formela.

AL
info. KPP Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.