Policjanci skontrolowali obóz harcerski w Stężycy

czwartek, 17 sierpnia 2017 r., 10:04
fot. nadesłane/KPP Kartuzy

W poniedziałek jedna z funkcjonariuszek Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach wspólnie z pracownikami kuratorium oświaty odwiedziła uczestników obozu w stanicy harcerskiej w Stężycy. Było to jedno z wielu spotkań z młodzieżą, które w ostatnim czasie zorganizowali policjanci w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo". Połączono je z kontrolą prawidłowego przebiegu wypoczynku przeprowadzoną przez kuratorium.

Harcerze z Chorągwi Stołecznej ZHP każdego lata odwiedzają Kaszuby i goszczą na terenie powiatu kartuskiego. W tym roku uczestnicy obozu nie tylko aktywnie wypoczywali poznając walory Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, spotkali się również z funkcjonariuszką Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach i rozmawiali na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

St. sierż. Magdalena Formela, zajmująca się profilaktyką społeczną w kartuskiej komendzie powiatowej, wspólnie z pracownikami Kuratorium Oświaty Delegatury w Kościerzynie, przeprowadziła kontrolę obozu oraz przekazała mnóstwo cennych uwag dotyczących bezpieczeństwa w okresie wakacji.

Młodzież otrzymała ulotki i poznała zasady programu "Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą", organizowanego pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, pana Mariusza Błaszczaka.

Oprac. MD-Z
Info: KPP Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.