Marzysz o własnym biznesie? Wkrótce nabór wniosków o dotacje na założenie działalności

czwartek, 17 sierpnia 2017 r., 11:03
fot. archiwum

Na początku września Powiatowy Urząd Pracy będzie prowadził nabór wniosków o przyznanie środków na założenie własnej działalności gospodarczej. Zdobyć można od 16 do 20 tysięcy złotych. O wsparcie mogą ubiegać się osoby bezrobotne zarejestrowane w kartuskim urzędzie pracy.

Kolejny w tym roku nabór wniosków o dofinansowanie w Powiatowym Urzędzie Pracy zaplanowano w dniach 4-5 września. Do rozdysponowania jest łącznie 21 dotacji.

O środki mogą się ubiegać - bezrobotni zarejestrowani w urzędzie pracy, dla których ustalono I lub II profil pomocy, a także absolwenci CIS-u (Centrum Integracji Społecznej) lub Klubu Integracji Społecznej, o ile nie pozostają w okresie zgłoszonego do ewidencji działalności gospodarczej zawieszeniu wykonywania działalności gospodarczej. Dotacje mogą otrzymać także opiekunowie osób niepełnosprawnych poszukujący pracy niepozostający w zatrudnieniu lub niewykonujący innej pracy zarobkowej (z wyłączeniem opiekunów osoby niepełnosprawnej pobierającej świadczenie pielęgnacyjne lub specjalny zasiłek opiekuńczy).

Pozyskaną dotację można przeznaczyć na zakup maszyn, urządzeń, oprogramowania, materiałów i towarów (do 25 proc. kosztów), pokrycie kosztów związanych z promocją, reklamą podejmowanej działalności, usługą w tym zakresie ( do 10 proc. kosztów wnioskowanej kwoty), pokrycie kosztów pomocy prawnej, konsultacji i doradztwa związanych z podjęciem działalności gospodarczej (5 proc. kosztów).

Powiatowy Urząd Pracy ma do rozdysponowania w tym naborze 21 dotacji. Szczegółowy regulamin oraz zasady ich przyznawania, a także nowe wzory wniosków, które trzeba wypełnić dostępne są na stronie PUP w Kartuzach.

Co istotne, zgodnie z założeniami przedsięwzięcia, osoby bezrobotne, których wnioski zostaną zakwalifikowane do realizacji, skierowane zostaną na szkolenie z zakresu przedsiębiorczości. Umowy o przyznaniu dotacji zostaną podpisane po ukończeniu szkolenia.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.