Kolejne sukcesy Matyldy Cybuli w siodle

piątek, 18 sierpnia 2017 r., 12:25
fot. nadesłane/Bożena Cybula

Piąte miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie w Ujeżdżaniu wywalczyła niespełna 13-letnia Matylda Cybula z Dzierżążna. To jednak nie jedyne sukcesy reprezentantki Klubu Jeździeckiego AS Dream Łapino Kartuskie. Na swoim koncie ma także zwycięstwa w mistrzostwach Pomorza i Polski Północnej.

Wygrała eliminacje i otrzymała przepustkę na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w Ujeżdżaniu, która odbyła się w Poczerninie. W olimpiadzie wystartowała najlepsza "16" jeźdźców z całej Polski. Dla Matyldy Cybula były to największe zawody. Zajęła w nich wysoką, piątą lokatą. Na tym jednak nie koniec.

Pod koniec lipca niespełna 13-latka wzięła udział w Mistrzostwach Pomorza w Ujeżdżaniu w Redzie. Zajęła na nich pierwsze miejsce, a tym samym został Mistrzem Pomorza w kategorii Junior. Matylda tradycyjnie wystartowała na koniu Bessie.

Sukcesem zakończyły się także Mistrzostwach Polski Północnej w Ujeżdżaniu w Solcu Kujawski. W zawodach wzięli udział zawodnicy reprezentujący województwa pomorskie, kujawsko-pomorskie, zachodniopomorskie oraz warmińsko-mazurskie. Matylda okazała się bezkonkurencyjna zdobywając Mistrza Polski Juniorów. Sukces jest tym większy, że 13-latka występująca na co dzień w kategorii wiekowej 12-15 lat, wygrała w kategorii wyższej, w przedziale wiekowym 16-18 lat.

Dodajmy, Matylda w październiku skończy 13 lat. Od czterech lat trenuje jeździectwo. Od samego początku pod okiem Anny Skrzeszewskiej-Walter w Klubie AS Dream w Łapinie. Na treningi poświęca godzinę cztery-pięć razy w tygodniu.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.