Weekend z kartuskimi dożynkami i Muzą nad Jeziorkiem

piątek, 18 sierpnia 2017 r., 13:51

Przedostatni weekend sierpnia upłynie pod znakiem rocka i święta plonów. W Żukowie w sobotę wystąpią Illusion i Red Lips. W Kartuzach w niedzielę odbędą się dożynki gminne połączone z emocjonującym turniejem sołectw.

Sobota

Muza nad Jeziorkiem
W sobotę o godz. 16.30 w Parku nad Jeziorkiem w Żukowie odbędzie się największa rockowa impreza lata. "Muza nad Jeziorkiem" to impreza, którą od trzech lat organizuje Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie. W tym roku na Muzie wystąpią Red Lips i Illusion. W koncertowym rozkładzie jazdy znalazły się również grupa Majestic, Iraas Band i Pull the Wire.Co ważne, podczas "Muzy" będzie można także zapisać się do bazy potencjalnych dawców szpiku DKMS. Osoby, które to uczynią być może w przyszłości będą miały okazję uratować komuś życie. Wokół sceny przygotowano bardzo wiele dodatkowych atrakcji m.in. strefę luzu i strefę art. W Strefie Art odbywać się będą warsztaty kreatywne. Chętni będą mogli też wziąć udział w jam session. Między koncertami - o godz. 17, 18, 19 i 20 odbywać się będą tzw. "Eksplozje kolorów".

Letni Festiwal Muzyki Kameralnej
W sobotę o godz.19 w kościele św. Jana w Sierakowicach wystąpi Schola Cantorum Akademii Muzycznej w Gdańsku. Zespół pod artystyczną opieką dyrektora festiwalu - Sławomira Bronka, przedstawi repertuar dawnych epok: chorał gregoriański, utwory kompozytorów- Wacław Szamotulski, Bartłomiej Pękiel, Grzegorz Gerwazy Gorczycki.

Niedziela

Dożynki w Kartuzach
W niedzielę w Parku Solidarności w Kartuzach odbędzie się teogroczne święto plonów. Dożynki rozpoczną się od mszy św. o godz. 12.30 w kartuskiej kolegiacie. Po niej uczestnicy około godz. 14 spotkają się w parku. W programie m.in. rozstrzygnięcie konkursu "Piękna Wieś", koncert Orkiestry Dętej "Łapalice", występ Zespołu Bliza, rozgrywki sołeckie, podsumowanie konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy i kołacz. Gwiazdą wieczoru będzie Modern Talking Reloaded.

XII Festyn Kaszubski w Baninie
W niedzielę o godz. 16.30 w Baninie odbędzie się już po raz dwunasty - Festyn Kaszubski. W programie m.in. rozgrywki piłkarskie, Zumba, występ grupy "Spiéwné kwiôtczi" z Banina, kabaret "A Matizernoga", kapela "Bufet" z Kartuz, występ Weroniki Pryczkowskiej, konkursy sprawnościowe dla dzieci i dorosłych, przeciąganie liny, Kaszubski Idol oraz losowanie nagród w loterii "Rozegracjô".

Finałowy koncert Festiwalu Muzyki Kameralnej
W niedzielę o godz. 21.00, w drewnianym kościele w Sierakowicach, wysłuchać będzie można pięknych wykonań "Ave Maria" w różnych ujęciach kompozytorskich, nie zabraknie także innych religijnych pieśni. Cały ten repertuar wykonany zostanie przez głosy sopranowe należące do studentek śpiewu solowego poznańskiej Akademii Muzycznej. Koncert ten wpisuje się w warsztaty wokalne, które młode wokalistki od kilku lat odbywają w Sierakowicach pod czujnym okiem /uchem/ dr Marzeny Michałowskiej. To ostani z koncertów w ramach Letniego Festiwalu Muzyki Kameralnej.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.