Tabletki na odchudzanie - czy warto jest stosować?

piątek, 18 sierpnia 2017 r., 16:35
fot. nadesłane

Tabletki na odchudzanie to najpopularniejsze suplementy diety letniego sezonu. Osoby chcące zrzucić parę kilogramów mogą znaleźć bardzo wiele produktów, dzięki którym pozbędą się nawet kilku kilogramów miesięcznie. Ulegając reklamie wydawać by się mogło, że schudniemy łatwo i szybko, bez żadnych ćwiczeń i konieczności przestrzegania diety. Lecz czy tabletki te są skuteczne i działają tak jak tego oczekujemy?

Kiedy warto sięgnąć po tabletki na odchudzanie?

Na wstępie należy wyraźnie podkreślić, że stosowanie tabletek na odchudzanie bez wprowadzenia zmian żywieniowych i treningowych w naszym życiu nie przyniesie żadnego efektu. Punktem wyjścia do osiągnięcia założonego celu musi być jednak zbilansowana dieta i regularne ćwiczenia. Tabletki sprawiają, że przyspiesza nasz metabolizm i wzrasta tempo spalania tłuszczu. Jest to ogromna motywacja dla osób będących na początku drogi do wymarzonej sylwetki. Każdy wie, że początki są najtrudniejsze, dlatego tabletki odchudzające mają nam pomóc.

Jeżeli szukasz sprawdzonych suplementów, warto sprawdzić aktualizowany co miesiąc ranking tabletek odchudzających portalu Gubimykilogramy.pl

Dlaczego tabletki na odchudzanie nie działają?

Suplementy diety pozwalają podejść do odchudzania w całkiem inny sposób niż popularne głodzenie się. Nagłe ograniczenie spożywanych kalorii wcale nie przyniesie nam zamierzonych efektów. Gdy przestajemy jeść nasz metabolizm zwalnia, a wszystko co zjemy odkłada się w tkance tłuszczowej. Redukcja masy ciała jest efektem ujemnego bilansu kalorycznego. Aby go uzyskać należy spożywać tyle kalorii, aby po odjęciu od nich kalorii spalonych w trakcie treningu i funkcjonowania w ciągu dnia bilans energetyczny był ujemny. Suplementy na odchudzanie są skuteczne dopiero, gdy zwiększymy nasz wysiłek fizyczny. Wówczas pomagają przyspieszyć proces redukowania masy ciała.

Czy tabletki na odchudzanie są bezpieczne?

Nie zapominajmy, że najzdrowsze dla naszego organizmu jest tempo chudnięcia ok 0,5kg na tydzień. Stosując suplementy nie należy przekraczać zalecanej dawki dziennej, a także przestrzegać zaleceń wskazanych na ulotce lub opakowaniu.

Jeśli ktoś cierpi na jakieś dolegliwości lub zażywa leki to przed sięgnięciem po tabletki odchudzające powinien skontaktować się ze specjalistą i sprawdzić czy składniki wchodzące w skład suplementu diety można łączyć z innymi lekami i czy nie spowodują pogorszenia stanu zdrowia.

Jak uniknąć efektu jojo?

Wiele osób po zrzuceniu nadmiernych kilogramów ma problem utrzymać wagę przez dłuższy okres czasu. Efektem jojo nazywamy wahania masy ciała i powrót do wyjściowej wagi z początkowego okresu redukcji. Aby tego uniknąć powinniśmy starać się nadal trzymać dietę oraz korzystać tylko ze sprawdzonych suplementów. Dobrze aby nawyki wypracowane w czasie odchudzania weszły na stałe do naszego życia. Powinniśmy prowadzić aktywny tryb życia i odżywiać się prawidłowo. Zwiększać kalorie należy stopniowo z tygodnia na tydzień, a nie jak to często ma miejsce - zaraz po zakończonej diecie. Jeśli wrócimy do nawyków które spowodowały nadwagę możemy być pewni, że ona też powróci.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.