Maciej Hirsz z Pucharem Europy Centralnej

sobota, 19 sierpnia 2017 r., 14:06
fot. nadesłane

Maciek Hirsz kontynuuje świetną passę. Tym razem nie dał szans rywalom podczas Pucharu Europy Centralnej, rozegranego w Czechach. Strongman z teamu Polskiej Floty wygrał z dużą przewagą udowadniając, że jest obecnie w świetnej formie.

Maciek pokazał solidne przygotowanie w każdej z 6 konkurencji. Łącznie dało mu to 85,5 punktów i pierwsze miejsce na 17 startujących. Drugie miejsce zajął reprezentant gospodarzy Čestmír Šíma (79,5 pkt), a trzecie Konstantin Iljin z Ukrainy (78,5 pkt). W zawodach startowali strongmani między innymi z Serbii, Słowacji, Austrii, Niemiec i Litwy.

- Już przed zawodami wiedziałem, że poziom będzie wysoki, ale też zdawałem sobie sprawę, że moja forma pozwoli mi walczyć o najwyższe lokaty. Z Czech wracam ze złotem i już przygotowuję się do kolejnych startów - mówi Maciek Hirsz.

Świetne wyniki podczas ostatnich zawodów to w dużej mierze zasługa ciężkich treningów Maćka wraz z klubowym kolegą Mateuszem Ostaszewskim podczas minionej zimy. Strongman z Kartuz nie mógł sobie wymarzyć lepszego sezonu.

Od zwycięstwa w kwietniowych zawodach w RPA cyklu Amateur Strong Man Arnold Classic, Maciek za każdym razem kończy zawody w pierwszej trójce. Najbliższa okazja do kibicowania mu nadarzy się 10 września w Sierakowicach.

nadesłane/Piotr Lewna

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.