Emocjonująca rywalizacja na gminnym turnieju sołectw w Kartuzach. Laur zwycięstwa dla Koloni

niedziela, 20 sierpnia 2017 r., 23:33
fot. MD-Z

Dwadzieścia trzy drużyny zmierzyły się w tegorocznym turnieju sołectw gminy Kartuzy, który podczas zabawy dożynkowej rozegrano w Parku Solidarności w Kartuzach. Trzyosobowe zespoły rywalizowały w czterech konkurencjach. Najlepiej w nich wypadli mieszkańcy sołectwa Kolonia. To oni w tym roku odebrali nagrodę za pierwsze miejsce.

Już po raz dziesiąty mieszkańcy sołectw gminy Kartuzy rywalizowali o miano najlepszego. Tradycyjnie podczas dożynek odbyły się również Sołeczce Rozegraceje. W tegorocznej edycji w szranki stanęły aż dwadzieścia trzy reprezentacje. Każdą drużynę tworzyły trzy osoby. Sołeckie teamy zmierzyły się z czterema konkurencjami.

Na początek reprezentanci drużyn sprawdzili się w rzucie beretem. Najlepiej w tej konkurencji wypadły Kosy, których zawodnik dorzucił beretem na odległość 19,26 m, zdobywając 24 punkty.

W kolejnej konkurencji zwanej "Smak Marmarota" zadaniem zespołów było opróżnienie półlitrowego kubka wody lub piwa a następnie pokonanie przez jednego z zawodników określonej trasy w alkogoglach. W tym wyścigu najwięcej punktów zdobyło Smętowo Chmieleńskie.

W trzecim pojedynku pod hasłem "Golf w domu i w zagrodzie" zawodnicy wykazać musieli się umiejętnością operowania kijem i precyzją. Dzierżąc w dłoniach kij do golfa musieli w określonym czasie wtoczyć piłeczki w wyznaczone pole. W tej konkurencji rywalizowało dwoje reprezentantów, każdy miał do dyspozycji pięć piłeczek. Aż piętnaście zespołów zdobyło w tym zadaniu maksimum punktów.

W ostatniej konkurencji "Fortuna snopem się toczy" drużyny rywalizowały na czas tocząc wielką, drewnianą szpulę. Tu najszybsze było Prokowo.

W ostatecznej klasyfikacji najlepiej wypadło sołectwo Kolonia, które w dwóch konkurencjach uplasowało się na pozycji drugiej, zdobyło 20 punktów w rzucie beretem i maksimum w konkurencji golfowej.

Wyniki:
I miejsce - sołectwo Kolonia
II miejsce - sołectwo Kosy
III miejsce - sołectwo Smętowo Chmieleńskie

Nagrody za udział dla swoich sołectw otrzymały wszystkie drużyny, upominkami nagrodzono też każdego z zawodników.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.